Markalaşma Nedir? Markalaşma Stratejileri Nelerdir?

damattween

Markalaşmayı anlamak markaların ne olduğunu bilmek önemlidir. Marka ya da imaj sahibi olan şirketin adını, logosunu, sloganını ya da tasarımını tanımlayarak, tüketicilerin bağladığı belirli bir ürün ya da hizmetin fikri ya da imgesidir. Markalama, bu fikir veya görüntünün, daha fazla insan tarafından tanınabilmesi ve aynı hizmeti veya ürünü sunan başka birçok şirket olduğunda belirli bir hizmet veya ürünle tanımlanması için pazarlandığı zamandır. Reklam profesyonelleri, marka bilinirliği oluşturmak için değil, aynı zamanda şirketin itibarını korumak veya aşmak için çaba göstermesi gereken bir dizi standart oluşturmak için marka bilinirliği üzerinde çalışmaktadır. Markalaşma, internet ticaretinin önemli bir parçasıdır; çünkü markalaşma, şirketlerin itibarlarını geliştirmelerine ve orijinal ürün ve hizmetlerin ötesine geçmelerine olanak tanır.

Marka oluşturma veya marka oluşturma konusunda çalışırken, web sayfalarını ve arama motoru optimizasyonunu kullanan şirketler, başarılı bir marka oluşturabilmek için işe yarayacak birkaç ayrıntıya sahiptir. Koordinasyon alan adları ve marka isimleri, ziyaretçileri ve müşterileri bulma ve tutmanın yanı sıra yeni bir şirketi markalamanın önemli bir parçasıdır. Bir alan adı ve marka isimlerinin koordinasyonu, belirli bir ürün veya hizmetin fikrini veya görüntüsünü tanımlayarak, ziyaretçilerin yeni markayı kolayca keşfetmesini sağlar.

Markalama aynı zamanda iyi bir üne sahip olan önemli bir şirket varlığını inşa etmenin bir yoludur. Bir şirketin bir itibara sahip olmaması ya da yıldız saygınlığından daha az bir şey olması markalaşmanın değişmesine yardımcı olabilir. Markalama, şirket hizmetleri veya ürünleri hakkında bir beklenti oluşturabilir ve bu beklentiyi korumak için şirkete teşvik edebilir veya pazar yerini daha iyi ürünler ve hizmetler sunabilir.

Markalaşma Stratejileri

  • Hedef pazar tanımlamak

Ne tür müşterileri çekmeye çalışıyorsunuz? Şirketinizin markalaşma çabalarının başarısı, takip ettiğiniz müşterilere güvenir. Modaya uygun grafikler ve hip hop müziği daha genç tüketicileri çekebilir, ancak bu tür reklamlar olgun müşterileri kapatabilir. Potansiyel müşterinizin ilgi alanlarına hitap edin.

  • Araştırma

Fikirlerinizi araştırın, böylece başka bir şirketin markasını ihlal etmeyin. Markanızı geliştirmek uzun vadeli bir yatırımdır. Şirketinizin adını sahtekârlardan ve olası müşteri karışıklıklarından korumak için ticari markanızı yasal olarak kaydedin.

  • Logo ve Renk Düzeni

Şirket logonuz için basit renk seçimlerini ve okunması kolay bir yazı tipi seçin. İşletmenizle ilgili bir şey söyleyen bir grafik seçmek, benzersiz marka adınızı oluşturmanıza yardımcı olur. Etkili bir logoya iyi bir örnek, dönen kırmızı, beyaz ve mavi Pepsi® dairesidir. Basit logo, üzerine basılan teneke kutulara ve şişelere hükmeder ve gerekli olan tek okuma düzenli, tatlandırılmış, diyet veya kafeinsiz olup olmadığını tespit etmektir.

  • Ünlülerden Paylaşımlar

Görsel uyarım, potansiyel müşterilerin sizi hatırlamasına yardımcı olacaktır. Tanınan bir kişiyi veya karakteri kullanarak reklamları ve reklamları ile dikkatlerini çekin. Michael Jordan, ulusal kampanyaları ve televizyon reklamları için bir sözcü olduğunda Hanes® satışları arttı. Başlayan küçük işletmeler muhtemelen Michael gibi ünlü bir ünlüyü tutamazlar, ancak müşterileri çekmek ve işiniz için bir kimlik oluşturmak için başka yollar da vardır. Kendi karakterini yarat. M & M® şekerler gibi animasyonlu ünlüler televizyonda ve çevrimiçi reklamlarda hayata geçirilmiştir. Müşterilerinize perakende ortamında doğrudan katılıyorsanız, şirketinizin yüzü olabilirsiniz. Asıl fotoğrafları kullanmaktan rahatsızlık duyuyorsanız, resminizi bir karikatür haline getirmeyi düşünün. Bir resmi bir fare tıklamasıyla taslak haline dönüştürebilecek birkaç fotoğraf programı vardır. Ayrıca, kendi tarzınızı canlandırmak ve tüm reklamlarınızda kullanmak için bir profesyonel işe alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir