Markaların 30 Ağustos Paylaşımları

damattween

İçinde bulunduğumuz bugünlerde ardı arkası kesilmeyen iyi-kötü finansal, sektörel  gelişmelerden, pandemiden ve pandemi sonrası işe dönüşlerdeki yoğunluklardan kafamızı kaldırıp takvime bir baktık ki; Ağustos’u bitirdiğimizi fark ettik. Tam da bu noktada Ağustos’un 30’unun Türk milleti için önemini anlayarak ve anlatarak başlayalım yazımıza.

Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başarı ile sonuçlanan Büyük Taaruz’u anmak amacıyla, her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmi, ulusal bir bayramdır. İlk kez 1924 yılında “Başkumandan Zaferi” adı altında kutlanmış olup ve 1926’dan itibaren “Zafer Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Genellikle çeşitli belediyeler ve bakanlıklar 30 Ağustos’tan birkaç gün önce sosyal mesafeye vurgu yaparak kutlamalarını gerçekleştirdiler.

Son zamanlarda, hele ki böyle dünyaca etkilendiğimiz bir dönemde, milli bayram veya özel gün kutlamaları hepimizi çok etkiliyor. Kimi marka birkaç gün öncesinde kutlamaların arasında karışmaması için paylaşımlarına başlarken kimileri ise gününde kutlamayı tercih ediyor.

Böyle kutlu ve mutlu bir günü, takipçisi olduğumuz hatta hayatımızda olmazsa olmaz haline gelmiş bir çok marka nasıl kutlamış gelin beraber inceleyelim:

Markaların 30 Ağustos Paylaşımları

Turkcell

Sosyal medyada ve televizyon reklamlarıyla da ses getiren bir proje ile karşımızda.
Turkcell, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlarken aynı zamanda öncülüğünü yaptığı  #BayrağıDevralıyorum hashtag’iyle, Türkiye’nin topraklarını vatan yapan kahramanlarını tanıtmak amaçlı bölge bölge, il il; bu kahramanların hikayelerine yer veriyor.

 

Petrol Ofisi

Petrol Ofisi ise, Büyük Taaruz’un dahiyane fikirler sonucunda ve bir dolu emekle nasıl kazanıldığını anlatan animasyon tanıdında bir filmle Türk Milleti’nin Zafer Bayramı’nı kutladı.“Zafer ancak ona inanıldığında ve bu uğurda vazgeçmeden mücadele edildiğinde gelirdi.”  mesajını ekledi.

 

Sabancı Holding

Sabancı Holding ise “Birlikte yürüdüğümüz her yolun sonunda zafer bizi bekler.” mesajıyla ve #ZaferBiziBekler hashtagi ile Zafer Bayramımızı kutladı.

Yapıkredi

 Yapıkredi, Büyük Taaruz’un kazanılmasında kadın, erkek demeden dirsek dirseğe savaşılarak mücade edildiğini anlatan kısa bir filmle karşımızdaydı.

Vestel

Vestel ise üzerine fazla düşünülmüş bir çalışmayla bayramımızı kutluyor.

“Bir at nalı, bir futbol topu, bir yumurta özgürlüğe nasıl vesile oldular?” sorularıyla başlayan bir teaser ile karşımızdalar. Daha sonra ünlü tarihçi Emrah Safa Gürkan’ın anlatımıyla objelerin hikayelerine değiniliyor. Ve bu mücadelenin arkasındaki stratejik zekaya, alın terine ve yokluktan var edilen zafere vurgu yapılıyor.

 

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları, kazanılan bu şanlı zaferin arkasındaki birçok ismi “Bazıları Dönmedi” mesajıyla anıyor ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyor.

 

İş Bankası

Türkiye İş Bankası Zafer Bayramımızı Mustafa Kemal Atatürk’ün çeşitli fotoğraflarını derleyerek karşımızda.

Daha birçok marka 30 Ağustos Zafer Bayramımızı birbirinden değerli mesajlarıyla kutladı. Derleyebildiklerimiz ve inceleyebildiklerimiz dışında da, tüm markaların milletimizi bir arada tutacak bu özel günlerde bu kadar içtenlikle çalışmış olmaları takdire şayan. Biz de Pazarlama Türkiye ailesi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlarken, bu şanlı mücadelede kanıyla, teriyle var olan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve minnet ile anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir