Markalardan Hayvanları Koruma Günü Kampanyaları

ds-damat

Markalar, Hayvanları Koruma Günü’nü Unutmuyor

Her canlının ne kadar yaşama ve korunma hakkı varsa hayvanların da bu hakkı vardır. Tam da bu sebeple “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” olarak evrensel bir beyanname ile kabul edilmiştir.

Hayvanlara karşı duyarlı kişiler kadar markalar da bu güne duyarlılık gösteriyor. Her yıl olduğunu gibi bu yıl da markalar, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü için kampanyalar düzenledi. Peki bu yıl sevimli dostlarımız için markalar nasıl kampanyalar hazırladı bir göz atalım.

Markalardan Hayvanları Koruma Günü Kampanyaları

  1. N11.com

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformu n11.com üyeleri, 2-4 Ekim 2020 tarihleri arasında yaptıkları her alışverişte ihtiyaç sahibi barınak hayvanlarına destek olabiliyor. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne özel düzenlenen bu kampanyada kullanıcılar, diledikleri takdirde Sepetim sayfasında karşılarına çıkan “Sürpriz! Sepetinizden İndirim Çıktı” başlıklı kısımdan barınağa gönderilecek 1 kg’lık mamayı 4 TL’ye satın alıyor.

n11-hayvanlari-koruma-gunu
n11-hayvanlari-koruma-gunu 

Yapılan tüm kategorilerdeki alışverişlerde geçerli olan kampanyada kasa önünde 1 kg’lık köpek maması 4 TL, 3 kg Köpek maması 12 TL ve 5 kg köpek maması ise 20 TL olarak satışa sunuluyor. 3 gün boyunca sürecek ve alt limit olmadan yapılan tüm alışverişlerde geçerli olacak kampanyadan alınan köpek mamaları n11 üyeleri adına Yedikule ve Adalar Hayvan barınaklarına bağışlanacak.

Diğer taraftan n11.com üyeleri, 2-4 Ekim tarihleri arasında Evcil Hayvan Ürünleri kategorisinde tek seferde gerçekleştirdikleri 200 TL ve üzeri ilk alışverişlerinde 11 TL, 400 TL ve üzeri alışverişlerinde 22 TL’ye varan sepette ek indirim kazanıyor.

n11-hayvanlari-koruma-gunu
n11-hayvanlari-koruma-gunu

     2. Yolcu360

Araç kiralama platformu Yolcu360, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü için HAÇİKO derneği ile iş birliği yürüterek bir sosyal sorumluluk çalışması hazırladı.

Yolcu360 blog sayfasından hayvan hakları ve 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü hakkında toplum bilinci oluşturacak bir içerik yayınladı. Gündelik yaşantımızda küçük dostlarımızın birçok kazasına tanık oluyoruz. Şiddet gören veya kazaya uğramış küçük dostlarımızı gördüğümüzde ne yapmalıyız? gibi sorulara bilgilendirici yanıtlarla bizlere yardımcı oluyor.

İçeriğin sonunda ise evimli dostlarımızı korumak adına Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği’ne (HAÇİKO) bağış yapmak isteyenler için bazı bilgiler bulunuyor. HAÇİKO online bağış ve özel gün bağışı uzantılarıyla, şubeye bağış yapmak yerine online bağış imkanı da sunuyor.

Aynı zamanda yolcu360.com, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne özel düzenlediği kampanya ile yıl boyunca ihtiyaç halinde HAÇİKO’ya araç kiralama desteği verecek. 4 Ekim’den itibaren bir hafta süresince yolcu360.com’dan araç kiralayan kişiler, gereksinimi olan hayvanların beslenme ve tedavi ihtiyaçlarına katkıda bulunmuş olacak.

Yolcu360
HACİKO-Yolcu360-HayvalariKorumaGunu

  3. Tekzen

Tekzen ise verdiği birkaç öneriyle sokak hayvanlarının yaşam alanlarını güzelleştirerek hayatın kendisine de değer katıyor. Tekzen, sonbahar mevsimiyle yaşanan olumsuz hava şartlarında sevgiye ve yardıma daha çok ihtiyacı olan patili dostlarımız için yapılabilecek birkaç basit yardım önerisi sunuyor. Tekzen’in bu güzel önerilerine birlikte göz atalım.

  • Evinizin önüne bir kap su bırakın:Evinizin önüne koyacağınız bir kap su, susuz kalmış patili dostlarımızın imdadına yetişebilir.
  • Kalan yemeklerinizi paylaşabilirsiniz: Öğünlerinizde kalan baharatsız yemeklerinizi bir kenara ayırarak sokak hayvanları için lezzetli bir kap hazırlayabilirsiniz.
  • Veteriner ihtiyacına destek olabilirsiniz: Kaza geçirmiş, yaralı gördüğünüz sokak hayvanları için belediyelerin sunduğu hayvan ambulansı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Belediyenizin ilgili numarasını ihtiyaç halinde kullanmak üzere telefonunuza kaydetmeyi öneriyoruz.
  • Mama kasası hazırlayabilirsiniz: Mama kasaları, sokak hayvanlarının yemeklerine güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlayan en büyük yardımcıdır. Kolay malzemelerle siz de pratik bir şekilde mama kasaları hazırlayabilirsiniz.
  • Aracınıza binmeden kontrolü ihmal etmeyin: Soğuk kış aylarında sevimli kedi ve köpek yavruları aracınızın motor kısmına sığınarak ısınmaya çalışabilir. Burada uyuyakalmış olan veya sizleri fark edemeyen patili dostlarımızı uyarmak, hem aracın hem de onların zarar görmelerini engellemek için arabayı çalıştırmadan önce kaputuna vurabilirsiniz.
  • Çevrenizdekileri sokak hayvanlarını sahiplenmeye teşvik edebilirsiniz: Sokak hayvanlarına yapılabilecek iyiliklerin başında insanları sokak hayvanlarını sahiplenmeye teşvik etmek geliyor. Sosyal medyada teşvik edici postlarla sokak hayvanlarının fotoğrafını çekip #satınalmasahiplen hashtagı ile paylaşabilirsiniz.

Bizler de bu önerileri dikkate alırsak, çevremizdeki hayvanlara daha duyarlı olmuş oluruz.

 

  1. Bauhaus

 Bauhaus ise Twitter hesabından 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü için pet shop ürünlerinde indirim yapacağını duyurdu.

Nestle’nin yakın zamanda yaptığı projeye de göz atabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir