E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
marka 2 2

Markalardan “Geçmiş Olsun Türkiye” Mesajı

Türkiye’nin çeşitli illerinde orman yangınları devam ederken can ve mal kayıpları da artıyor. 28-29 Temmuz tarihlerinde 23 ilde 63 orman yangını meydana gelirken 4 vatandaş ve çok sayıda canlı yaşamını yitirdi. Söndürme çalışmalarının hala devam ettiği Manavgat’ta ise yangından etkilenen 185 kişinin hastaneye başvurduğu açıklandı. Ülke gündeminde yer alan, birçok kişinin yakından takip ettiği orman yangınları için ünlü isimler ve markalar da sosyal medya üzerinden destek paylaşımlarına başladı.

Ünlü isimlerden ve markalardan destek mesajları yağdı

Hala kontrol altına alınamayan bölgelerinin artması sonucunda büyüyen orman yangınları için markalar ve ünlü isimler hareket geçti. Dün akşam saatlerinde Kaan Sekban, Cüneyt Özdemir, Yasemin Sakallıoğlu, Oğuzhan Uğur, Refika Birgül, Bülent Serttaş gibi isimler çeşitli etkinliklerinin gelirlerini Tema Vakfı’na bağışlayacaklarını açıkladı. Türkiye’nin sektöründe önde gelen marka ve iştirakleri de orman yangınlarına sessiz kalmayarak destek paylaşımları gerçekleştirdi.

1- Sabancı Holding

Sabancı Holding bünyesinde yer alan CarrefourSA ise yangın bölgelerine yardım tırlarının yola çıktığını duyururdu.

“Manavgat’ta ve ülkemizin birçok noktasında süren yangınlardan etkilenen tüm canlılar ve ormanlarımız için büyük üzüntü içerisindeyiz. Yangınlarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.”

marka sabanci

2- ASUS

“Ülkemizde yaşanan orman yangınları nedeniyle zarar gören tüm canlılar için derin bir üzüntü duyuyoruz. Yaşamı yeniden yeşertmek için @temavakfi‘na destek oluyoruz.”

marka asus

3- Migros

marka migros

4- Koton

“Biz atalarımızın diktiği fidanların gölgesinde büyüdük. Yeni kuşaklar da bizlerin diktiği fidanlarla büyüyecek. Umudu büyütmek, yeniden birlikte yeşermek için tüm çalışanlarımız ve onların çocukları adına 25.000 fidanı Tema Vakfı’na bağışlıyoruz.”

marka koton

5- Vatan Bilgisayar

“Geçmiş olsun Türkiye!”

marka vatan

6- Lenovo

“Yaşamı hep birlikte yeniden yeşerteceğiz! Desteğimizle yanındayız.”

marka lenovo

7- LC Waikiki

“Çıkan yangınlarda zarar gören tüm canların derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bölgenin tekrar canlandırılması için @temavakfi ‘na 25.000 fidan bağışı ile destek oluyoruz.”

marka lc wa

8- Koç Holding

“Hep birlikte yaşamı da umudu da yeniden yeşertebilmek adına @temavakfi tarafından başlatılan kampanyayı destekliyor; Koç Topluluğu olarak 500.000 fidan bağışında bulunuyoruz.”

marka koc

9- Defacto

“Yarınlara ve çocuklarımıza yeşil bir Türkiye bırakmak için uyguladığımız fidan bağışı geleneğimizi bugün de devam ettiriyoruz. Ülkemizde çıkan yangınlardan zarar gören ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılması için TEMA Vakfı aracılığı ile fidan bağışımızı gerçekleştirdik. Hep birlikte yaşamı yeşerteceğimize dair umudumuz tam.”

marka defacto

10- Bioderma

“Bize ev sahipliği yapan ormanlarımızı önemsiyor ve @temavakfi’nın başlattığı ağaçlandırma projesine 10.000 #fidan bağışlayarak destek oluyoruz.”

marka bioder

11- Axa Sigorta

“Ülkemizin farklı bölgelerinde meydana gelen orman yangınlarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yangından etkilenen yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

marka axa

12- Agesa Hayat Emeklilik

“Ülkemizin farklı illerinde meydana gelen yangınlarda hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımız ve canlarımız için çok üzgünüz. En kısa zamanda yangınların kontrol altına alınmasını ve daha fazla kaybın yaşanmamasını diliyor, yangınlar ile mücadele eden tüm görevli ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.”

marka agesa

13- Zorlu Holding

“Ülkemizin farklı bölgelerinde meydana gelen ve halen devam eden yangınlar için derin üzüntü duyuyoruz.

Zorlu Grubu olarak; gezegenimize, topluma, doğaya ve tüm canlılara olan sorumluluğumuzla hareket ediyor, @temavakfi‘nın başlattığı seferberliğe 33.000 çalışma arkadaşımız adına destek oluyoruz”

marka zorlu

14- Garanti BBVA

“Antalya’nın Manavgat ilçesinde devam eden yangından dolayı çok üzgünüz. Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Yangının bir an önce kontrol altına alınmasını temenni ediyoruz.”

marka garanti

15- Ülker

“Ülkemizin birçok yerinde çıkan ve içimizi yakan orman yangınları nedeniyle derin üzüntü içindeyiz. Bugüne kadar Ülker Güzel Ülkem Ormanı adı altında Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde fidan dikimleriyle geleceğe nefes olmaya gayret ettik. Şimdi harekete geçme zamanı… Ülkemizi yeniden yeşertmek için @temavakfi aracılığıyla 50 bin fidan dikeceğiz.”

garanti ulker

16- Anadolu Efes

“Yeşertmekten vazgeçmiyoruz.”

marka anadolu efes

17- Ege Seramik

“Orman yangınlarında kaybettiğimiz tüm canlar ve doğal yaşamın tahribatı karşısında derin üzüntü duyuyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ise Allah’tan rahmet diliyoruz. Yangından zarar gören tüm vatandaşlarımıza, tüm canlarımıza ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yangınların durdurulması için canla başla çalışan tüm görevlilerimize minnet duyuyoruz. Tüm halkımızın ve ekosistemin kalbi ormanlarımızın yaralarının bir an önce hep birlikte sarılması dileklerimizle.”

marka ege seramik

18- Doğuş Grubu

“Ülkemizin birçok bölgesinde süren yangınlardan etkilenen halkımız, ormanlarımız ve tüm canlılar için büyük üzüntü ve keder içindeyiz. Yangınlarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Grup şirketlerimiz, yangından etkilenenlere destek olmak için vakit kaybetmeden yardımlarını ilgili bölgelere ulaştırdı. Eş zamanlı olarak Tarım ve Orman Bakanlığımız ile derhal görüşerek ihtiyaç tespiti çalışmalarımızı tamamladık. Bu doğrultuda, Doğuş Grubu olarak Bodrum ve Marmaris bölgelerinde Ayhan Şahenk Vakfı bünyesinde yeni Sevgi Ormanları kurmak üzere çalışmalarımızı başlattık. Buna ek olarak, yangın bölgelerinin yeniden ağaçlandırılması çalışmalarında gönüllü olmak ve katkı sağlamak isteyen tüm çalışma arkadaşlarımızla da organize olacağız. Grubumuz ülkemizin, halkımızın, doğanın ve tüm canlıların yanında olacak. Güzel ülkemize geçmiş olsun…”

marka dogus

19- İpekyol

“Ülkemizde çıkan orman yangınları sebebi ile zarar gören bölgelerin tekrar ağaçlandırılması için Ipekyol ailesi olarak @temavakfi‘na 10.000 fidan bağışlıyoruz. En kısa zamanda yangınların kontrol altına alınmasını yürekten diliyor, tüm canlılar ve ormanlarımız için hep birlikte hareket etmenin gücüne inanıyoruz.”

marka ipekyol

20- Mc Donald’s

“Ülkemizin farklı bölgelerinde devam eden, tüm canlılarımızı ve doğamızı olumsuz etkileyen yangınlar sebebiyle derin bir üzüntü duyuyoruz. McDonald’s Türkiye olarak geleceği yeşillendirmek için tüm çalışanlarımız adına @temavakfi ‘na 6.000 fidan bağışıyla destek oluyoruz.”

marka mc donald

21- Flo

“İnanıyoruz ki; yaşamı da umudu da hep birlikte yeşerteceğiz.”

marka flo

22- Vodafone

“Yaralarımızı sarmak için harekete geçiyoruz.”

marka vodafone

23- Yurtiçi Kargo

“Ülkemizin çeşitli noktalarında çıkan orman yangınlarının derin üzüntüsünü yaşıyoruz.
Yangınların bir an önce kontrol altına alınabilmesini temenni ediyor, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

marka yurtici

24- Boyner

“Yaşanan yangınlarda zarar görenlerin giyim ihtiyaçları için Boyner Grup Gönüllüleri tarafından hazırlanan yardım paketleri sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları koordinasyonuyla dağıtılmak üzere yola çıktı. Ayrıca, 31 Temmuz ve 1 Ağustos tarihlerindeki boyner.com.tr ve Morhipo alışverişleri TEMA Vakfı ile 10 bin fidana dönüşüyor.”

marka boyner

24- Bundle

“Yaralarımızı hep birlikte saralım, ülkemizi yeniden yeşertelim! Manavgat, Marmaris, Adana, Bodrum ve Mersin… Ülkemizin birçok noktasında başlayan orman yangınları hepimizi derinden sarstı. Şimdi ise yaraları sarma zamanı! Bundle olarak yaraların sarılmasına katkı sağlamak için TEMA’nın ‘Yeniden Yeşerteceğiz’ kampanyasına bugünkü tüm reklam gelirimizi bağışlıyoruz. Tüm kullanıcılarımızı da kampanyaya ellerinden geldiğince destek olmaya davet ediyoruz. Yangın bölgelerinin yeniden ağaçlandırılması için TEMA’nın düzenlediği kampanyaya 1 fidan için 10 TL bağışlayarak katkıda bulunabilirsiniz.”

marka bundle

25- Borusan Holding

“Ülkemizin birçok noktasında meydana gelen, hepimizi derinden etkileyen yangınların yaralarını ecoDrone’larla doğaya bırakacağımız tohumlarla saracağız. Doğaya umut olmak için @ecordingmapp ile iş birliğimiz sonucunda, ecording’in çalışmalarını gerçekleştirdiği mevcut sahalarda 177.000 tohum topu atışı gerçekleştireceğiz.”

marka borusan

26- Aras Kargo

“Ülkemizin dört bir yanında meydana gelen yangınlar nedeniyle yaşadığımız üzüntüyü çalışanlarımızın her biri için 2 fidan, toplamda 32.000 fidan bağışlayarak umuda dönüştürüyoruz. Yeşilin her tonunun ülkemizin ormanlarını yeniden yeşertmesini, nefesimizin kaynağı ormanlarımızın yeniden canlanmasını dileyerek Tema Vakfı’na 32.000 fidan bağışında bulunuyoruz.”

marka aras

27- Gratis

“Ülkemizin birçok bölgesinde çıkan orman yangınlarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yangınların bir an evvel kontrol altına alınmasını temenni ediyoruz.”

marka gratis

28- Pegasus Hava Yolları

“Ülkemizin birçok yerinde meydana gelen yangınlarda hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz. 🙏 Yangınların en kısa sürede kontrol altına alınmasını diliyor, daha fazla vatandaşımızın ve ormanlarda yaşayan masum canlılarımızın da etkilenmemesini ümit ediyoruz. Yangın söndürme çalışmalarında görev alan tüm ekiplere kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz.”

marka pegasus

29- Turkcell

“Geçmiş olsun Türkiye.”

marka turkcell

30- P&G Türkiye

“P&G Türkiye olarak ülkemizi sevgiyle yeşertiyoruz! 💚
Yarınlara umut dolu bir gelecek bırakmak için P&G ve markaları olarak 35. yılımızda 35.000 fidan bağışlama sözü veriyor, daha sürdürülebilir bir dünya için çalışmaya devam ediyoruz.”

marka pg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir