Markalardan Babalar Günü Reklamları – 2018

ds-damat

“Ba-Ba” bebek sözünden türeyen bu kelimeye ne kadar çok anlam sığabilir… Güven, ilgi, güç, sevgi…  Hayatımızın kahramanları babalarımızın ve yüreğiyle babalık yapan herkesin babalar günü kutlu olsun. İyi ki hayatımızdasınız.

Özel günler ve bayramlar markalar için hem satış arttırma hem de tüketicinin aklında pozitif imaj yaratma amaçlı bir fırsattır. Bu reklamlarda olgusallık geri planda bırakılıp, duygusallık ön plana çıkarılır. Bu yıl babalar günü Ramazan Bayramı’nın 3. gününe denk geliyor. Bu sebeple babalar günü her ne kadar bayramın gölgesinde kalmış olsa da markalar tarafından birçok reklam yayınlandı. İşte markaların babalar günü için hazırladıkları reklamlardan bazıları:

 

Opet: “ Yürekten babalık yapan herkesin Babalar Günü kutlu olsun! #BabalarGünü”

Opet bu babalar gününde ustanın çırağına, dedenin torununa, annenin oğluna verdiği güveni, ilgiyi, gücü ve sevgiyi baba temasıyla özdeşleştirmiş. Babalık yapmak deyiminin güzel anlatıldığı reklam olmuş.

 

Flo: “Fenomen Baba”

Flo bu sene dijital mecradaki trendleri iyi analiz eden ve yorumlayan bir reklam yayınlamış. Komik unsurları ile dikkat çeken reklam, Flo’nun samimi marka kişiliği ile oldukça iyi bağdaştırılmış.

 

Garanti Bankası: “Çocukları için her şeyi yapan babalara ve sevgilerini babalarına göstermek isteyen çocuklar için. #babambenim

Garanti Bankası’nın reklam yüzü Engin Günaydın yine komik tavır ve kişiliği ile bu reklamda da yüzümüzü güldürüyor. Babaların çocukları için her türlü fedakarlığı gösterdiğini esprili tavrı ve hikayesi ile anlatmış.

 

Maximum Kart: “Maximum’dan bir bakışı bize yeten babalarımıza geliyor: Baba Bi’ Bak Bana.”

Maximum geleneğini bozmayarak babalar gününde de Mert Fırat ve çocuklar eşliğinde eğlenceli bir şarkı yayınlamış.

 

General Mobile: “Kelimelere bambaşka anlamlar kazandıran tüm babaların Babalar Günü kutlu olsun! ❤

Bazı kelimelerin baba ile birlikte anıldığında yaptığı çağrışımlarla sıcak bir reklam hazırlamış.

 

Garanti Bonus: “ Baba olmayı çok seven tüm babalarımızın Babalar Günü kutlu olsun!”

Reklam ajansları yaratıcı olmak adına konuyla ilgili her yıl farklı farklı temalar işlemeye çalışıyor. Garanti Bonus da bu sene reklam filminde babalar gününü beklediğini çocuklara yansıtmayan ama o gün hatırlanmayı bekleyen baba figürü üzerinden bir tema yaratmış.

 

3 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir