Lovemarks Ödülleri 2018 Sahiplerini Buldu

ds-damat
Lovemarks Ödülleri 2018 sahiplerini buldu.
MediaCat tarafından bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen “Lovemarks Ödülleri” Brand Week Istanbul kapsamında düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Lovemarks Ödülleri, bu yıl yenilenen içeriği ile birlikte toplam 22 farklı kategoride sahipleriyle buluştu. Türkiye’nin en sevilen markalarının temsilcileri ödüllerini, Ipsos Marka Sağlığı İzleme ve Sosyal Dinleme Analizleri Lideri Özlem Bulut Sönmezyalçın ve MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’dan aldı.
Türkiye’nin Lovemark’ları Araştırması, tüketicilerin gönülden bağlı olduğu markaları raporlayan bir çalışma. Ancak burada dikkate alınan tek kriter markaya olan bağlılık değil. Araştırmanın 2016 yılında yenilenen ve derinleştirilen metodolojisi sayesinde; marka bağlılığının yanı sıra akla ilk gelen marka olma, duygusal olarak yakınlık derecesi ve beklenti ve ihtiyaçları karşılama düzeyi de hesaba katılıyor.
MediaCat önderliğinde Ipsos tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin Lovemark’ları Araştırması” bu yıl 11’inci kez gerçekleştirildi. 2016 yılında metodolojisinde gerçekleşen köklü değişiklikle birlikte kapsamı da genişleyen araştırmaya bu yıl; Sofra & Mutfak veya Züccaciye, Mücevher & Takı ve Yapı Market olmak üzere 3 yeni kategori eklendi ve toplamda 22 kategoride Türkiye’nin gönülden bağlı olduğu markalar belirlendi.
2018’İN LOVEMARK’LARI:
Beyaz Eşya: Arçelik
Otomotiv: Volkswagen
Banka: Ziraat Bankası
Çay: Çaykur
Kahve: Nescafé
Hızlı Servis Restoranı: Burger King
Bulaşık Deterjanı: Fairy
Meyve Suyu: Cappy
Su: Erikli
Havayolu Şirketi: THY
Mobilya: İstikbal
Teknoloji Market: Teknosa
Sofra & Mutfak veya Züccaciye: Karaca
Şampuan: Elidor
Çamaşır Deterjanı: OMO
Giyim-Tekstil: LC Waikiki
Yapı Market: Koçtaş
Deodorant: Rexona
Akaryakıt İstasyonu: OPET
Kredi Kartı: Bonus
Mücevher & Takı: Atasay
İç Giyim: Penti
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir