E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Linkedin Nedir? Linkedin Nasıl Kullanılır ?

Linkedin nedir ?

Profesyonel iş ağı oluşturan ve 2003 yılından beri popülerliğini sürdüren bir platformdur. Bireysel kullanıcıların yanı sıra kurum ve markaların da yer aldığı bu kanalda kullanıcılar aktif paylaşımlarla iş dünyasındaki ilişkilerini genişletilmektedir.

Linkedin’de kimler var?

Linkedin’i profesyonel iş ağını genişletmek isteyen kişilerin yanı sıra kurumsal marka ve şirketler de kullanmakta. Şirketin tarihçesinden çalışanlarına, iş ilanlarından sektörel haberlere kadar her türlü bilgiyi bulmak mümkün.

Linkedin nasıl kullanılır?

  1. Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurun

Bilgilerinizin tam olması aramalarda daha kolay çıkmanızın yanında profesyonelliğinize de katkı sağlayacaktır.

  1. Profil fotoğrafınız profesyonel olsun

Profil fotoğrafınız ilk olarak göze çarpacak ön izlenim unsurlarından olduğu için mesleğinize uygun görünümde olması son derece önemlidir.

  1. Size özel adres uzantısı edinin

İçerisinde isminize yer vereceğiniz bir URL adresi yapılan aramalarda ön plana çıkmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Anahtar kelimeler kullanın

Profilinizde kullanacağınız sektörünüze yönelik terimler ve anahtar kelimeler linkedin içi aramalarınızda ön planda olmanızı sağlayacaktır.

  1. Tavsiyelere yer verin

Sizinle ilgili tavsiyelerde bulunabilecek kişilerin yazdıklarına yer verin. Ayrıca yeteneklerini takdir ettiğiniz kullanıcılara tavsiye notları yazmaktan çekinmeyin.

  1. Profilinizi paylaşın

Kullandığınız diğer sosyal medya mecralarında linkedin profilinizi paylaşmanız görünürlüğünüzü arttıracaktır.

  1. Paylaşımlarda bulunun

Hazırlamış olduğunuz video,sunum gibi çeşitli çalışmaları profilinizde paylaşarak yeteneklerinizi sunmanıza imkan tanır.

  1. Gruplara üye olun

Sektörünüzle bağlantılı olan veya ilgilendiğiniz alanlara yönelik gruplara katılarak hem ağınızda etkinliğinizi arttırabilir hem de profesyonellerle daha kolay iletişime geçebilirsiniz.

  1. Etkileşimde olun

Beğenilerde bulunmak, uygun yorumlar yapmak, iş tebrikleri vb. etkileşimler ağınızın genişlemesine yardımcı olarak daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Ancak bu etkileşimlerin uygunluğunun da sizin profesyonelliğinizin göstergesi olduğunu göz ardı etmemek gerekir.

Son olarak, bu platformu doğru kullandığınız takdirde iş olanaklarınız artacağı gibi alanınızda size değer katacak verilere de ulaşmış olacaksınız.

1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir