E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 16 Mart Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
coronavirüs

Koronavirüs İçin Markaların ve Ajansların Aldığı Önlemler Nelerdir?

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülen ancak sonrasında tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmesinin ardından Sağlık Bakanlığı önderliğinde tedbirler alınmaya devam ediyor.

COVID-19 salgınını önlemek için bakanlıklar ve doktorlar, bağışıklık sistemi güçsüz olan bireyleri uyarıyor. Dünya çapında ses getiren bu salgın herkese sorumluluk düşürüyor. İnsanların kalabalık ortamlara çıkmaması, evde kalmaları ve bir süre sosyalleşmeden uzak kalmaları konusunda uyarılar devam ediyor. Peki, çalışanlar bu sürecin neresinde?

Dünyada birçok devletle birlikte şirketlerin aldığı önlemler gözlerden kaçmıyor. Çalışanlarına “home office” çalışma imkanı sunan şirketler, bir süre remote düzene geçmiş bulunuyor.

Yakın zamanda Wilis Tower Watson tarafından yapılan araştırmaya göre, günümüzde kuruluşların yarına yakını COVID-19 salgını nedeniyle home office olarak çalışmaktalar.

 

COVID-19’a Karşı Önlem Alan Markaların Listesi

 

coronavirüs

1-RENAULT

Renault yapmış olduğu açıklamada, İspanya’da yaşanan Koronavirüs salgının sonucunda operasyonlarını durduğunu bildirdi. Fransız otomobil üreticisi açıklamasında, “Renault Grubu, olağanüstü hal süresince İspanya’daki endüstriyel faaliyetini durdurmaya karar verdi.” sözlerini kullandı.

coronavirüs

 

2-FIAT

Sırbistan, Polonya ve İtalya’da yer alan fabrikalarının üretimini 27 Mart’a kadar durduran İtalyan Otomotiv Şirketi FIAT, COVID-19’a olan duyarlılığını kamuoyuna sundu.

 

coronavirüs

 

3-MICHELIN

Fransız Araç Lastik Üreticisi Michelin, İtalya, İspanya ve Fransa’daki fabrikalarını minimum bir hafta boyunca kapatacağını bildirdi.

 

coronavirüs

 

4-VOLKSWAGEN

COVID-19 salgınına duyarsız kalmayan Volkswagen ailesi, fabrikalarındaki üretimi iki hafta boyunca durdurduğunu bildirdi. Yapmış oldukları açıklamada, çalışanlarının ve ailelerinin sağlığını ve güvenliğini sağlamanın en önemli öncelik olduğundan bahsettiler.

coronavirüs

 

5-FORD

Otomativ üreticisi Ford’un yapmış olduğu açıklamaya göre Valencia fabrikasında COVID-19 testi pozitif çıkan 3 çalışan bulunuyor. Marka sonuçlara göre bahsi geçen fabrikadaki çalışmalarını bir hafta durduracağını bildirdi.

Bu markalara ek olarak geçici bir sürelerine mağazalarını kapatma kararı alan markalar ise şunlardır:

6. Vakko
7. İpekyol
8. Mudo
9. Faik Sönmez
10. M&S
11. AVVA
12. Roman
13. Çift Geyik Karaca
14. Twigy
15. Desa
16. Sportlife
17. Boyner
18. Mavi
19. Yargıcı
20. Beymen
21. Gratis
22. Ikea
23. Paşabahçe
24. LC Waikiki
25. Kiğılı
26. GAP
27. Samsonite
28. Tumi
29. Flo
30. B&G
31. Efor
32. Twist
33. Machka
34. Altınyıldız
35. Lufian
36. Greyder
37. U.S Polo

COVID-19’a Karşı Önlem Alan Ajansların Listesi

 

Ajans İnsanı’nın (https://www.instagram.com/ajans.insani/?hl=tr) Instagram üzerinden yapmış olduğu paylaşıma göre 173 ajans home office olarak çalışmaya geçiş yaptılar. Gri Creative, Ogilivly, Reklam 5 gibi ajansların yer aldığı listeye yazının devamında ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Bilinci Artırmak İçin Markaların Logolarındaki Değişim

 

Olumsuz olarak çokça etkilendiğimiz bu dönemde Grafik Tasarımcı Jure Tovrljan, ünlü markaların logolarına COVID-19’a göre uyarladı. İşte uyarlamalar arasından birkaç tanesi…

 

      1.Good Year

coronavirüs

 

      2. LinkedIn

coronavirüs

 

      3.MasterCard

coronavirüs

 

      4.Nike

coronavirüs

 

      5.Starbucks

coronavirüs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir