E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Kiğılı’den Sosyal Medyayı Sallayan 10 Kasım Reklamı

Geçtiğimiz günlerde markalar 10 Kasım için hazırladıkları reklam filmlerini art arda yayınladı. Birbirinden farklı fikirler ile hazırlanan reklam filmlerinde kullanılan şarkılar ve Atatürk fotoğrafları dikkat çekerken Kiğılı etkili reklam filmi ile sosyal medyayı salladı.

 

Türkiye’nin önemli erkek giyim markalarından Kiğılı, 10 Kasım için hazırladığı reklam filmi ile sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Yalnızca 15 saniye süren YouthWorks imzalı reklam, 2 saatte 5 milyon kişi tarafından izlendi. Film, birçok platformda son zamanların en iyi 10 Kasım reklamlarından biri olarak nitelendirildi.

 

Özel günler markaların tüketicileri ile bağ kurmalarında önemli rol bir oynuyor. Birçok marka yılın başından itibaren özel gün takvimi oluşturarak bu önemli günlere iletişim yatırımları yapıyor. Akılda kalmak, zihinlere kazınmak ve itibar kazanmak için özel günler, markalar nezdinde önemli bir yere sahip.

 

Markalar ve şirketler bu günleri tüketici ile bağ kurmak için fırsat olarak görse de yapılan işin niteliği bu bağı etkiliyor. Eğer yapılan iş büyük bir çoğunluk tarafından beğenilmezse kötü tepkiler alınmasına hatta sosyal medyada markanın linç edilmesine kadar gidiyor. Bir de gündemde kalma kaygısı ile hazırlanan özel gün reklamları var ki peş peşe krizler doğuruyor. Yalnız bazen öyle günler oluyor ki yaptığınız iletişim diğer günlere nazaran daha fazla hassasiyet göstermenizi gerektiriyor. 10 Kasım da bu günlerden bir tanesi.

 

Türkiye’nin en eski giyim markalarından Kiğılı, #AynıGünAynıDakika etiketiyle 10 Kasım Günü sosyal medyada binlerce insanın beğenisini kazanan bir reklam yayınladı. Markanın temel ürünü olan ceket üzerinden kurgulanan reklam, verilmek istenen mesajı yalın bir şekilde yerine ulaştırdı.

 

Reklam filmi üzerinden marka fark etmeksizin ceketinin düğmesi sökülen herkes 9 Kasım için Kiğılı mağazalarına davet edildi. Kiğılı tüm mağazalarında ceketlerin düğmesini ücretsiz dikileceğinin sözünü verdi ve fikri 10 Kasım’a bağladı. “Bazı insanlar vardır ki önünde düğme iliklenir! Markası ne olursa olsun düğmesi sökülmüş ya da kopmuş ceketlerinizi 9 Kasım’da mağazalarımıza getirin. 10 Kasım’da önümüzü birlikte ilikleyelim.”

 

 

Binlerce beğeni, yorum ve paylaşımın ardından fikrin devamı niteliğinde Kiğılı kurumsal hesaplarından aynı kurgu ile yeni bir reklam daha yayınlandı.

 

 

 

Bu filmler konuşulurken Kiğılı, resmi Instagram hesabından mağazalara ceket düğmesi diktirmeye gelen insanların fotoğraflarını paylaştı. Mağazalarda gerçekten ceket dikiliyor mu sorularını anında ciddi olduklarını yayınlayan cevaplar gönderdi. Aslında bu projeyle bir fikrin duygulara hitap ettiği kadar uygulanabilir olmasının da önemli olduğunu gösterdi.

 

Reklam filmi yayınlandıktan birkaç gün sonra markanın rakibi Damat, sosyal medya hesaplarından Kiğılı’yi tebrik ettiklerini duyuran gönderiler yayınladı ve gönülleri kazandı.

 

Umarız duygu yoğunluğu yaşadığımız 10 Kasım dışında diğer özel günlerde de bu ve buna benzer yaratıcı işler görmeye devam ederiz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir