23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

Kiğılı İle Webtures İşbirliği Başarı Getirdi

Erkek Modasının Amiral Gemisi Olan Kiğılı SEO Çalışmalarında Başarıya Webtures İle Ulaştı.

Kiğılı’nın sahip olduğu temel motto; satın aldığınız her ürünümüz 1938’den bugüne taşıdığı değerleri kaybetmemiş, dünya piyasalarında rekabet edebilmesi için en yeni teknoloji ve en kaliteli işçilikle üretilmiştir. Kiğılı’nın her yeni koleksiyonu gün geçtikçe büyüyen, gelişen ve yetkinliklerini artıran ekibimizin sizi modanın kalbine götürdüğü bir yolculuktur. Kiğılı olarak amacımız, kısa sürede dünya moda merkezlerinde hak ettiğimiz konuma ulaşıp erkek modası denince akla gelen ilk on küresel markadan biri olmaktır. Dünya çapında tanınan bir marka olmayı amaçlayan Kiğılı dijital pazarlama kanallarında iş birliği için Türkiye’nin en iyi SEO Ajansı olan Webtures ile uzun soluklu bir kampanya süreci başlattı.

Arama motorlarındaki son algoritma güncellemelerine uygun olarak hazırlanan bu kampanyada 5 aylık kısa bir süre içerisinde hedeflenen tüm kelimelerde beklenenden çok daha fazla artış sağlandı. Webtures ekibi tarafından edinilen bilgilere göre;

Kiğılı web sitesi yaklaşık 100 SEO kriteri üzerinden analiz işlemleri gerçekleştirilerek arama motorlarına uygun bir hale getirildi. Erkek moda sektörü rekabetin oldukça yüksek olduğu sektörlerinden biri olacağından dolayı rakiplerinde marka stratejilerini geliştireceğini biliyorduk ve onların en ince ayrıntısına kadar analiz ederek gelecekte ne tür SEO çalışması gerçekleştireceğini tespit ederek her zaman 1 adım önde başladık.  Gerekli sosyal medya optimizasyonları yapıldıktan sonra Sektörde yer alan siteleri ve Kiğılı web sitesi detaylı bir şekilde analiz edilerek hangi kelimelerde daha çok verim alabiliriz konusunu uzunca araştırma yaparak ortak karar ile 50 kelime belirleyip bunların aranma hacimleri ve geri dönüş oranlarının ne türde olacağını tespit edip anahtar kelimelerimize onay verdik. Webtures ve Kiğılı ekibi tarafından ortak karar ile belirlenen anahtar kelimeler üzerinden çalışmalara start verildi. Sonuçlar gerçekten muazzamdı.

2 ayda 50 kelimenin 25 i 1. Sıraya diğer 25 i de ilk sayfaya ulaştı.

SEO stratejisi gereği aynı zamanda ilk sıraya ulaşılan kelimelerin çalışması durdurularak yerine yeni kelimelerle devam edip sürekli farklı kelime gruplarını ilk sayfaya taşımaya devam edilmektedir. Bu sayede Kiğılı’nın moda sektöründeki arama hacmine yönelik hitap ettiği kitle sürekli artmaktadır. Arama motorlarından alınan geri dönüşlerin sayısı da bu şekilde artmaya devam edecektir.

Kiğılı arama motorlarında zirvede kalmaya Webtures sayesinde daha uzun yıllar devam edecek gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir