E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Keşfedilmeyi Bekleyen Youtube Kanalları ve Instabloglar

Merhaba Pazarlama Türkiye okuyucuları. Bu yazıda bir derleme ile karşınızdayım. Sosyal medyayı günümüzde hemen hemen herkes aktif olarak kullanıyor. Hepimiz hayatlarımızdan anlar, durumlar, fotoğraflar paylaşıyoruz. Facebook, twitter ve instagram gibi mecraların yanında artık youtube da oldukça popüler. Artık birçok kişi youtube için seri içerik üretiyor, videolar paylaşıyor. Bu yazımda ise sizler için, youtube’da ve instagram’da içerik üreten, videolar ve postlar paylaşan fakat henüz çok fazla kullanıcı tarafından keşfedilmemiş ama takip etmeye başlayınca çok keyif alabileceğiniz youtube kanalları ve instagram bloglarını sıraladım. İlk olarak keşfedilmeyi bekleyen bazı youtube kanallarına ardından ise instagram bloglarına göz atalım diyorum. İşte o kanallar ve bloglar.

 

– Kemal Yaran

Kemal Yaran youtube’da şu an 1.6k aboneye sahip bir youtube kanalı. Peki kanalında neler bulabiliriz? Bu kanalda Kemal şarkı coverları yapıyor, vloglar çekiyor, sosyal medya ile ilgili bizlere ipuçları veriyor. Kısacası Kemal Yaran hayatından kesitleri bizlerle paylaşıyor. Kemal Yaran’ın aynı zamanda bir instagram bloğu da var ve aktif olarak orada da postlarını paylaşmayı unutmuyor. Eğer siz de bu kanala göz atmak isterseniz youtube linki ve instagram linki sizler için burada.

 

https://www.youtube.com/channel/UCAix5snTueWAd55SBbcMw3Q/featured

https://www.instagram.com/kemalyaran/

 

 – Yağmur Üçkardeş

 

Yağmur Üçkardeşin kanalı keşfedilmeyi bekleyen bir müzik kanalı. Piyano, gitar, ukulele çalabilen Yağmur bu kanalda bizler için müzik aletleri çalarken aynı zamanda sevdiğimiz şarkıları söylüyor. Şu anda youtube’da 5.7k abonesi olan Yağmur Üçkardeşlerin kanalını sizler de takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UC5zY2rAP58DhS8vhp5RBidA/videos

 

– Baran Pank

Üniversite öğrencisi olan Baran’ın kendi adında bir youtube kanalı var. Bu kanalda bizlere enerji vermeyi ve bizleri eğlendirmeyi vadediyor. Üniversite hakkında tavsiyeler ve üniversitedeki bölümler hakkında bilgi veren bu kanalda aynı zamanda günlük vloglar ve eğlenceli videolar bulabilirsiniz. Aktif olarak video paylaşan Baran Pank’ın kanalı şu an 1.2k aboneye sahip. Dilerseniz siz de bir göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCPFRGzyBB-9KBg_PktMQBLg/featured

 

 – İskender Yüksel

İskender Yüksel bir zumba eğitmeni. Kanalının adı ‘Zumba With İskender’. Bu kanalda farklı parçalarda çektiği zumba videolarını paylaşıyor. Eğer siz de formda kalmak istiyorsanız bu kanalı takip etmek isteyebilirsiniz. Linki sizin için aşağıda.

https://www.youtube.com/channel/UC9e9AYQbrHeR22j_2dL5MzA/feed

 

– Okan Odabaş

Okan Odabaş hayatından vloglar paylaştığı, bazı konular hakkında fikirlerini belirttiği, kendi zevkine göre kıyafet önerilerinde bulunduğu bir lifestyle youtube kanalı. Özellikle erkeklerin giyim, tarz konuları üzerine bazı ipuçları bulabileceği bu kanal aşağıda keşfedilmek için sizleri bekliyor.

https://www.youtube.com/channel/UCGT-DZIVcvgVR-OJkyrgo-w/featured

 

– Mert Aktün

Mert Aktün 1.4k abonesi olan bir youtube kanalı. Bu kanalda bizlere dizi, film, kitap önerileri yapıyor, gezilerinden vloglar paylaşıyor, aylık favorilerini açıklıyor ve daha çeşit çeşit konularda videolar paylaşıyor. Bu kanalı sizler de takip etmek isteyebilirsiniz diye  düşündüm ve sizler için linkini buraya ekledim.

https://www.youtube.com/channel/UCK7bvCrbGqZwE5gwm0yWG3g/featured

 

– Ali Rıza Tunçer

Bu kanal özellikle erkeklerin takip etmesi gereken bir kanal olabilir. Çünkü Ali Rıza Tunçer bu kanalda ağırlıklı olarak erkek yaşam tarzı, still, bakım, alışveriş gibi konularda içerik paylaşıyor. Bunların yanında sohbet videoları ve günlük konular hakkında birçok video bulabilirsiniz. Şu an 55k abonesi olan bu kanala göz atmak isteyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCqShdkyotzLBSLtWjSm10lg/featured

 

– Didelicious

 

Bu kanalın sahibi Dide Çetiner’in 14k takipçisi var. Dahası, Dide Cerrahpaşa Tıp öğrencisi. Kanalında tıp okumak hakkında bilgiler, günlük vloglar, gezi videoları, eğlenceli sohbet videoları mevcut. Keşfetmek için harika bir kanal. Takip etmek isteyenler için kanal sizin için burada.

https://www.youtube.com/channel/UC-UDf6V_lZWyz6UxuLz7YEQ/featured

 

– Hazal Tan

Hazal Tan 15k abonesi olan bir kanal. Bu kanalda güzellik, makyaj ve bakım videoları paylaşılıyor. Fakat bununla beraber sohbet videoları, bilgilendirici içerikler ve vlogların da paylaşıldığı eğlenceli bir kanal. Abonelerini ailesi gibi gören Hazal Tan sizleri de kanalına bekliyor.

https://www.youtube.com/channel/UCEw2CW8CqIi9Z5_KFTEtT7Q/featured

 

– Gülşah Karacaova

İzmir’de öğrenci olan Gülşah’ın kanalında öğrencilik, makyaj, gezi, güzellik ipuçları gibi birçok konuda video bulabilirsiniz. Henüz 1.1k abonesi olan bu kanal yakın zamanda daha çok aboneye ulaşacak gibi duruyor. Siz de bu kanala göz atmak ve destek vermek isteyebilirsiniz. İşte linki aşağıda.

https://www.youtube.com/channel/UC_kCHhaKIOFfFCantmoDM4A/featured

 

Şimdi ise hep beraber bazı instagram bloglarına göz atalım diyorum. Seyahat, yemek, sağlık, kitap önerileri gibi konularda paylaşım yapan bazı instagram bloglarını şöyle sıraladım.

 

– Zeynep Eskici-Siyah Beyaz Kütüphane

Bu hesap kitap okumayı severlerimiz için gerçekten eşsiz bir hesap. Bu hesapta Zeynep, okuduğu kitapları paylaşıyor ve o kitapların konusunu, hakkında neler düşündüğünü yazıyor. 2.2k takipçisi olan bu hesap okurların çok ilgisini çekecek gibi duruyor. Eğer siz de kitap okumayı çok seviyor ve hatta arada sırada okuyacak kitap önerisi arıyorsanız siyah beyaz kütüphaneyi hemen takip edin derim. İşte burada linki sizleri bekliyor.

https://www.instagram.com/siyahbeyazkutuphane/

 

– Viking Ailesi

İsveç’e yeni taşınan bir çift! Viking Ailesi hesabı İsveç’e taşınmış bir çiftin paylaşımlarından oluşuyor. Seyahatlerinden, İsveç’ten kısacası hayatlarından içerikler paylaşan Viking ailesinin bu hesabı oldukça renkli ve eğlenceli. Aynı zamanda İsveç’e taşınma hikayelerinin ve İsveç’te yaşam hakkında yazıların yer aldığı bir internet siteleri de var. Takip etmenizi önerdiğim bu hesabın linkleri aşağıda.

https://www.instagram.com/vikingailesi/

http://vikingailesi.com/

 

– Ayşenur Arıburnu -Passport Munchies

 

Fit kalmak isteyenler, spor yapanlar ya da yemek yemeye/yapmaya ilgisi olanlar bence hemen şimdi takip edin bu hesabı. Ayşenur Arıburnu hukuk öğrencisi ve aynı zamanda yelkenle uğraşan bir sporcu. Bu hesabı da fit kalmak ve sağlıklı beslenmek isteyenler için açmış. Zaman zaman kendi yaptığı yemekleri paylaşan, zaman zaman ise yediği lezzetleri paylaşan Ayşenur’un bu hesabı keşfedilmek üzere bekliyor. İşte hemen aşağıda linki sizler için duruyor.

https://www.instagram.com/passport.munchies/

 

– Öykünün Öyküleri

Bu hesap bize ‘Görmediğiniz ülke kalmasın’ diyor. Bir gezi, seyahat bloğu olan bu hesap sizleri dünyanın her yerine götürebilir, hiç görmediğiniz yerleri gösterebilir. Harika içeriklerin paylaşıldığı Öykü Yalçın’ın bu hesabını mutlaka takip etmelisiniz. Sadece instagram hesabı değil aynı zamanda bir internet sitesi ve youtube kanalı da var. Bütün linkler sizin için aşağıda.

https://www.instagram.com/oykununoykuleri/

https://www.oykununoykuleri.com/

https://www.youtube.com/channel/UCfvjzsly3w6Hag6rhMfeu3A

 

BONUS!!!Yazının sonuna bonus olarak eklemek istediğim bir kanal daha var. O kanal bu yazıyı yazan kişinin, yani ben Levent Güven’in şu an 400 aboneli küçük çaplı youtube kanalım. Sohbet, gezi, eğlence konularında içerikler, vloglar paylaştığım bu kanalıma hepinizi bekliyorum.

https://www.youtube.com/channel/UC4SbC5Cz2SonWemXWhlWdXQ/featured

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir