E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
lenovo

İtalya’nın Dünyaca Ünlü Futbol Takımı FC Inter’in Global Teknoloji Sponsoru Olan Lenovo, Bu İş Birliğini Bir Üst Seviyeye Taşıyor

Teknoloji devi Lenovo, İtalya Serie A şampiyonu FC Inter ile olan teknoloji sponsorluğu iş birliğini bir üst seviyeye çıkararak 2021/2022 sezonundan itibaren Inter’in ikonik formasının sırt sponsoru oluyor! Lenovo ve FC Inter teknoloji çözüm ortaklığı kapsamında, geçtiğimiz iki yıl boyunca en gelişmiş teknolojiler ile en yüksek sporcu ve takım performansına ulaşmaya yönelik 100 milyondan fazla veri değerlendirdi.

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, İtalya Serie A şampiyonu Inter Milan ile teknoloji ortaklığını daha da ileri taşıyarak 2021/2022 sezonundan itibaren kulübün ikonik formasının sırt reklamı için sponsorluk anlaşması imzaladı. Lenovo ve Inter Milan (FC Internazionale Milano) kazanan ortaklıklarını güçlendirmeye devam ederken Lenovo kulübün antrenman tesisleri ve genel merkezinde oyuncular, taraftarlar ve kulübün diğer paydaşları için daha dönüştürücü bir deneyim sağlayarak, dünyanın teknolojik olarak en gelişmiş kulüplerinden biri olacak. Geçtiğimiz iki yıl boyunca, Lenovo ile sürdürülen teknoloji çözüm ortaklığı kapsamında, kullanılan gelişmiş akıllı teknolojiler ile sporcuların, takımın faydası gözetilerek, performanslarını ve deneyimlerini güçlendirmeye yönelik 100 milyondan fazla veri değerlendirildi. Bunlar arasında, taraftar deneyimini geliştirmek için çok büyük miktarlarda verinin verimli bir şekilde işlenmesi de yer alıyor.

Saha içinde ve dışında gelişmiş akıllı teknolojiler 

2019 yılından bu yana kulübün “Global Teknoloji Çözüm Ortağı” olan Lenovo, kulübün Appiano Gentile’deki antrenman merkezi ve yönetim merkezine akıllı teknolojiler sağlayarak kulübün dijital deneyiminin dönüştürülmesinde önemli rol oynadı. Güncellenen iş birliği kapsamında Lenovo, sunuculardan veri yönetimi, depolama ve akıllı iş birliği cihazı teknolojilerine, dizüstü bilgisayarlara, monitörlere ve aksesuarlara kadar çeşitli çözümlerle Inter’i büyük miktarlarda veriyi yönetmek, operasyonları dönüştürmek ve saha içinde ve dışında daha iyi sonuçlar elde etmek için gerekli teknolojiyle destekleyecek. Lenovo’nun gelişmiş akıllı teknolojileriyle Inter, verilere daha kolay erişim için geçmiş arşivleri ve belgeleri dijital ortama daha kolay aktarabiliyor. 

Son şampiyona son teknolojiler 

Kurulduğu 1909 yılından bu yana İtalyan futbolunun en üst düzey oyuncularından olan tek kulüp Inter, Avrupa kupasını üç kez müzesine götürdü. Serie A’da 19 kez zafere ulaşan kulüp, aynı zamanda bu ligin son şampiyonluğunun da sahibi. Inter’in mirası Lenovo’nun gelişmiş akıllı teknolojileri ile hiçbir kulübün gerisinde kalmayacak. Tüm bunların yanı sıra Inter’in Lenovo ile iş birliği, 2019 yılından bu yana Inter için önemli ölçüde operasyonel performans artışı da sağladı. Geçtiğimiz iki sezonda, oyuncularla ilgili 60 milyon veri noktası dahil olmak üzere 100 milyonu aşkın GPS veri noktasını yöneten Inter’in veri işleme performansı ve hızı yüzde 20 artış gösterdi. Lenovo sunucularının işlem gücüyle Inter’in raporları işleme süresi yüzde 25 kısaldı. “Medya Varlık Yönetimi (MAM)” kapsamında kullanıma sunulan 50.000 saati aşkın dijital video içeriğinin desteklenmesinde büyük rolü olan Lenovo veri depolama çözümleri, 400 terabayt verinin Inter’in dijital arşivinde barındırılmasını sağlıyor. Lenovo desteğiyle İtalya’nın en gelişmiş performans analizi iş akışlarından birini sunularak, daha kararlı, esnek, ölçeklendirilebilir çalışma ve güvenlik sağlanıyor. 

Forma Sponsorluğu 

Güncellenen forma sponsorluğu anlaşması, iki ikonik markanın yüksek performans ve sürekli inovasyon konusundaki iş birliğini ve ortak değerlerini daha da ileri taşıyor. Lenovo logosunun Inter’in popüler formasının sırtına yerleştirilmesi, Serie A ve Coppa Italia dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda Lenovo’nun marka görünürlüğüne önemli katkı sağlayacak.

Global Teknoloji Ortaklığı 

Lenovo, geçtiğimiz iki yılda “Global Teknoloji Ortağı” olarak kulübün önemli bir parçası haline geldi. Lenovo ile Inter arasındaki teknoloji ortaklığı, uç nokta sunucu cihazlarının veri toplama ve işleme için entegre edilmesinin yanı sıra, Lenovo’nun yüksek performanslı bilgisayarlarını, monitörlerini ve akıllı iş birliği cihazlarını kapsıyor. Yenilenen anlaşma ile Lenovo, Inter’e donanım, yazılım ve destek hizmetlerini kapsayan eksiksiz bir BT çözümü sağlayacak.

Oyuncu Teknolojisi

Lenovo’nun rakipsiz veri depolama ve işleme gücüyle Inter, analiz olanakları ve oyuncu gelişiminin sınırlarını zorlayacak. Yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veri noktaları, oyuncuların form durumu ve maç analizine ilişkin taktiksel bilgiler sağlayacak. Aynı zamanda, antrenman sırasında Küresel Konumlama Sistemi (GPS) kullanılarak analiz edilen oyuncu hızı, mesafe, iş yükü ve genel takım performansı üzerinde etki verileri, Inter’in antrenman programının oluşturulması için gerekli bilgileri sağlayacak. Kulüp, antrenmanlarda toplanan bu verileri kullanarak maçların değerlendirmesini yapmakla kalmayıp, aynı zamanda sıradaki maçlar için stratejik planlama yapabilecek. 

Taraftar Teknolojisi

Lenovo teknolojisi 50 milyonu aşkın taraftara ulaşan (Asya’da en fazla takip edilen İtalyan futbol kulübü) futbolun efsane takımı Inter’in maç günü deneyimlerini geliştirirken, aynı zamanda gündelik aktivitelerine ışık tutuyor. Lenovo’nun “Medya Varlık Yönetimi (MAM)” çözümü, Inter’e, talep edildiğinde kolayca erişilebilen ve özelleştirilebilen 50.000 saatlik video içeriği dahil olmak üzere devasa bir tarihi dijital varlık arşivi sunuyor. Taraftarlar Inter dijital arşivine adlarını ve doğum tarihlerini girerek, yaşadıkları süre boyunca Inter’de neler olduğunu görebiliyor. 

İş Teknolojisi

Akıllı teknolojileri Inter’in güncel ihtiyaçlarına uyarlayan Lenovo, kulübün idari merkezi ve antrenman tesislerinin teknolojik gelişimi için uzmanlık sağlıyor. Çalışmanın geleceğine öncülük eden Lenovo’nun dünyada lider donanım ve yazılım çözümleri arasında ThinkPad™ dizüstü bilgisayarlar, ThinkVision™ monitörler ve ThinkSmart™ iş birliği cihazları ile uzaktan/hibrit iş birliği sağlayan ve iş operasyonlarını akıcı hale getiren daha birçok çözüm yer alıyor. Lenovo’nun gelişmiş akıllı teknolojileri, Inter için çevrimiçi konferanslar için ve uzaktan çalışma koşullarında kesintisiz iş birliği olanağı sağlıyor.

Inter Milan (FC Internazionale Milano) Kurumsal CEO’su Alessandro Antonello, teknoloji ortaklığı hakkında şöyle konuştu: “Futbol ve teknolojinin bütünleşmesi, taraftarlarımızla etkileşim kurmaktan kullandığımız araçlara kadar Inter’i yeni başarılara taşımamızda hayati öneme sahip ve tüm bunların merkezinde Lenovo ile kurduğumuz ortaklık yer alıyor. Lenovo ile ortaklığımızı artırmaktan mutluluk duyuyoruz. Inter’i teknolojik açıdan giderek daha gelişmiş ve yüzü ileriye dönük bir kulüp haline getirecek inovasyonlara birlikte hayat verebiliriz.” 

Lenovo Akıllı Cihazlar Grubu Başkanı Luca Rossi ise global teknoloji ortaklığını şöyle değerlendirdi: “Birlikte çalışmaya başladığımızdan bu yana FC Internazionale Milano’nun performansında ciddi ve somut bir artış görüldü. Bu bir sponsorluktan çok, sahada ve saha dışında kendini sürekli başarıya adayan, kazanmaya odaklanmış iki farklı düşünce biçiminin bir araya gelmesi. Herkes için gelişmiş akıllı teknoloji sağlamak gibi cesur bir vizyona odaklanarak, Inter’i yeni nesil taraftarları ve daha geniş kapsamlı takipçi topluluğu için dönüştürmeye yönelik somut ilerlemeler kaydetmek üzere iş birliğimizi sürdürmek istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir