İş Yerinden İlk Kim Gitsin?

ds-damat

Herkes sevdiği işi yapmak ister. Kimi zaman da sevmediği işler de çalışanlar da çalışma arkadaşları sayesinde işe ısınır ve o işte ilerleme kararı alır. Aslında en önemli konulardan biridir çalışma arkadaşları ve yöneticiler iş yaşamında. İyi bir yöneticinin yanında çalışmak, kısa sürede tecrübelenmenizi sağlayabilir. İşinize daha fazla sarılmanızı ve en önemlisi işe severek gelmenize vesile olur.

İş yerinizde siz de “keşke şu kişiyle çalışmasam”, “şu gitse de rahatlasam”, “beni çekemiyor bu adam/kadın “ demişsinizdir. Yenibiris.com’da böyle düşünmüş ve iş yerlerinde kimlerin değişmesini sormuş. Ankete katılan 2764 kişinin yüzde 40’ı “yöneticim” değişsin cevabını vermiş. Çalışanlar bunun nedenini, yöneticinin ekibindeki kişilere karşı objektif ve eşit mesafede olmaması olarak göstermiş.

Diğer etkenlere bakarsak şunları görüyoruz.

• Ekibine karşı objektif ve eşit mesafede değil %30
• Gelişmemi ve yükselmemi teşvik etmiyor %25
• Düzgün İletişim kuramıyor %15
• Yaptığım işi takdir etmiyor %11
• İşinde başarılı olduğunu düşünmüyorum %11
• Etik ve ahlak kurallarına uygun davranmıyor %8

Yenibiris.com’un yaptığı ankete göre çalışanlar en çok yöneticilerinin ön yargısız ve objektif olamamasından şikayet ediyor. Bu durumda zamanla çalışanın başka iş aramasına ya da isteksiz bir şekilde çalışmasına neden oluyor. Sizin iş yerinde neler oluyor? Sizin iş yerinizden gitmesini istediğiniz kişiler oluyor mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir