E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
dekorasyon fikirleri

İlham Veren Tasarımlarla Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Yeşil ağaçların ve mis kokulu çiçeklerin süslediği bahçeler, yaşam alanlarımız arasında hiç şüphesiz en keyifli zaman geçirdiğimiz yer. Özellikle yaz aylarında parıldayan güneşin eşlik ettiği bahçelerimiz, küçük ancak yaratıcı dokunuşlarla bizlere farklı bir dünyanın kapılarını aralayabiliyor. Sezonun bahçe dekorasyon trendlerine bakıldığında ise taş görünümlü seramik uygulamasının, ahşap mobilyaların ve makrome salıncakların ön plana çıktığı görülüyor. Bahçe dekorasyonu için çok daha fazla öneri ise yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Bahçenize Uygun Tasarımları Seçin

Hayalinizdeki bahçe tasarımı için ilk yapmanız gereken şey, küçük çapta bir planlama sürecine girmek. Bu sayede hangi objenin buraya uygun olup olmayacağı veya bahçe dizaynı için ihtiyacınız olan eksiklikler neler gibi sorulara kısa sürede cevap bulacaksınız. Eğer bunun için vaktiniz yoksa endişe etmeyin. Sizin için hazırladığımız yaratıcı bahçe dekorasyon ve kendin yap fikirleri size bu konuda yol gösterici olacak.

Küçük Bahçeler İçin Etkili Dekorasyon Önerileri

kucuk bahce

Ebat olarak nispeten küçük bir bahçeye sahipseniz, bunu avantaja çevirebilirsiniz. Küçük bahçe dekorasyonu ile genel olarak samimi ve sıcak bir ortam yaratabilir veya alanın kullanım kapasitesini artırabilirsiniz. Küçük bahçe tasarımları kapsamında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, uzun ince masa tercih etmek. Küçük sandalyeler ile birlikte geniş kullanım alanına sahip olacak ve aynı zamanda zarif bir görünüm elde edeceksiniz. Eğer zemin, bu görünümü engelliyor ise bunun için de ilk başvuracağınız şeylerden biri de bahçe fayans modelleri arasından uygun seçimi yapmak olacak. Özellikle taş görünümlü bahçe fayansları, bu sezon en çok tercih edilen seçenekler arasında kullanıcılara göz kırpanlardan. Birbirinden çekici tasarımlara sahip bahçe yer fayans modelleri arasından seçiminizi yaptıktan sonra sıra birbirinden şık aksesuar ve mobilyaları seçmeye kalıyor.

İlginç Bahçe Tasarımları ile Geniş Alanlarda Fark Yaratın!

bahce tasarimi

Büyük bahçeler, tasarım konusunda daha özgür davranmanız için avantaj sunar. Bir kısmını sosyal aktivitelere ayırabileceğiniz büyük bahçenin diğer bölümlerini sebze ve meyve yetiştirmek için kullanmak isteyebilirsiniz. Bu iki bölüm arasındaki geçişler ise taşlarla bahçe dekorasyonu fikirleri ışığında yapılabilmekte. Zarif ve şık görünümlü taşları tercih edebileceğiniz bu bölümde dilerseniz bahçe çiçek dekorasyonu ile renkli bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Özellikle araba lastiği ile bahçe dekorasyonunun, bu konuda en sık başvurulan yöntemlerden olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Renk renk boyadığınız araba lastiklerinin içerisine ektiğiniz çiçekler, bahçe dekorasyon malzemelerine en uygun seçim olarak özel alanınıza bambaşka bir hava katacak!

Bahçeler için Mobilya Seçimi

bahce tasarim

Büyük veya küçük fark etmeksizin en güzel bahçe tasarımlarının vazgeçilmezlerinden biri de mobilyalar. Mobilya seçimlerinizi, zeminin rengine göre belirleyebilir veya bahçe fayans döşeme işlemleriyle hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz. Bahçe fayansları fiyatları arasından kendinize uygun modeli seçerek mobilyanıza uygun zemin için ilk adımı atabilirsiniz. Kaymaz bahçe fayansı da mobilyalar için olmazsa olmaz dekorasyon ürünlerinden. Zira özellikle bahçe mobilyalarının en büyük sorunu olan kayma problemi, böylelikle ortadan kalkmış olacak. Zemini uygun hale getirdikten sonra sıra mobilya seçimine geldiyse, bu konuda tercihlerinizi portatif ürünleri kullanmaktan yana yapabilirsiniz. Böylece mevsim geçişlerinde mobilyalarınız daha korunaklı alanlara kolaylıkla taşıyabilme özgürlüğüne sahip olacaksınız.

Birbirinden Güzel Bahçe Duvar Dekorasyonu Önerileri

duvar dekorasyonu 1

Sıradaki tasarımlardan bir diğeri de bahçe duvar dekorasyonu. Hoş görünmeyen duvarlar, bahçeniz ne kadar güzel olursa olsun kötü bir izlenim yaratabiliyor. Duvarları fayansla kaplamak müstakil ev bahçe dekorasyonu kapsamında en sık başvurulan yöntemlerden biri. Bahçe duvar fayansları bu noktada en büyük kurtarıcınız olacak. Birbirinden güzel görünüme sahip duvar fayansları arasından seçim yaparak, bahçenizi hayalinizdeki ortama dönüştürebileceksiniz.  Bahçe duvarlarının kenarları, süs objelerini konumlandırmak için harika bir yer seçimi olabilir. Heykeller, güneş enerjili küçük  aydınlatma ürünleri veya hamak gibi bahçe dekorasyon objeleri arasından seçim yaparak bu alanları daha gösterişli hale getirebilirsiniz. Ahşap duvar lambalar ve yaprak çit gibi bahçe dekorasyon ürünleri de en sık tercih edilen ürünlerden olduğunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir