web hosting

İhtiyaçlarınızı Karşılayan Ucuz Web Hosting’i Seçme

Piyasada fiyatları pahalıdan ucuza değişen birkaç farklı web host’u vardır. Ucuz bir host’un pahalı bir host’tan daha düşük olduğunu varsayabilirsiniz, ancak aslında en yüksek kalitede birkaç ucuz web host’u mevcuttur. Doğru olanı seçmek için biraz araştırma yapmanız yeterli. Bu nedenle, ihtiyaçlarınızı karşılayan ucuz bir hosting seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

  • İşteki Zaman – Bu, daha ucuz bir host’un kalitesini belirleyen en büyük faktör olmasa da, doğru olanı seçmede size yardımcı olabilir. Bir hosting şirketi birkaç yıldır faaliyet gösteriyorsa, kaliteli bir şirket olma şansı daha yüksektir. Tabii ki aynı derecede iyi olan yeni şirketler de var, bu yüzden bir hosting sağlayıcısı seçerken tek düşünceniz bu olmamalıdır.
  • İtibar – Ucuz bir hosting şirketi seçerken bu çok önemli bir husustur. Belirli bir web hosting şirketinin kötü bir itibara sahip olup olmadığını öğrenmenin bir yolu, ilgilendiğiniz hizmeti kullanmış kişilerin çevrimiçi incelemelerini ve yorumlarını okumaktır. Birkaç şikayet varsa, daha iyi itibara sahip bir şirket aramalısınız.
  • Müşteri Hizmetleri – Ucuz hosting hizmetlerini seçerken müşteri hizmetlerinin ve teknik desteğin kalitesi de çok önemli bir husustur. Seçtiğiniz şirketin telefon ve e-posta yoluyla 7/24 destek aldığından emin olmanız gerekir. Birçok şirket ayrıca çok uygun bir canlı sohbet seçeneği de sunar.
  • Özellikler – İster ucuz ister pahalı olsun, çoğu hosting hizmeti aynı genel özellikleri sunar. Web hosting seçerken aramanız gereken özelliklerden bazıları sınırsız bant genişliği, disk alanı ve alan adlarıdır. Hosting hesabınızın kurulumunu ve yönetimini hızlı ve kolay hale getirmek için kontrol panelini kullanan bir web hosting’i de isteyebilirsiniz.
  • Garantiler – Daha ucuz bir hosting hizmeti seçerken, herhangi bir garanti sunup sunmadıklarını kontrol etmelisiniz. Birçoğu, hizmetlerinden memnun kalmamanız durumunda genel bir para iade garantisi sunacaktır. Ayrıca bir çalışma süresi garantisine sahiptirler. Çoğu hosting hizmeti %99,9 çalışma süresini garanti eder, bu nedenle web siteniz hiçbir zaman %0,1’den fazla çevrimdışı olmaz.

Web hosting ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi teklifi ararken, yukarıdaki özellikler göz önünde bulundurmanız gereken şeylerden sadece birkaçıdır. Hosting paketini seçerken zaman ayırdığınızdan emin olun ve bulduğunuz ilk şirkete kaydolmayın, çünkü epeyce düşük kaliteli web hosting’leri vardır.

Web Hosting Karşılaştırma- Neden Ücretsiz Her Zaman Daha İyi Değildir

Tüm farklı şirketlerin web hosting karşılaştırmasına baktığınızda, hosting hizmetleri için ücret alan bazı hizmetler ve tamamen ücretsiz olan bazı hizmetler olduğunu göreceksiniz. Ücretsiz hosting ideal bir seçenek gibi görünse de, en iyi seçim olmayabilir. Aşağıda, ücretsiz ve ücretli web hosting şirketlerinin web sitesi hosting karşılaştırmasını okuyabilirsiniz, böylece hangisinin sizin için doğru olduğuna karar verebilirsiniz.

Hosting karşılaştırmamız için önce ücretsiz hosting hizmetlerine bakacağız. Ücretsiz bir hizmetle, genellikle web sitenize istediğinizi yapabilirsiniz. Ancak, genellikle kendi alan adınız olmayacaktır. Bunun yerine web siteniz, web hosting hizmeti sitesinin bir uzantısı olacaktır. Bu, ücretli bir hizmet kullanmak yerine web sitenizde çok daha fazla sınırlamaya sahip olmanıza neden olabilir.

Ücretsiz hosting hizmetlerinde de çalışma süresi garantiniz olmayacaktır. Bu nedenle, siteniz çok fazla çökebilir ve hizmetleri değiştirmek dışında yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Diğer bir sorun ise, çoğu ücretsiz hosting hizmetinin sitenize kaldıramayacağınız banner reklamları koymasıdır. Bazı insanlar buna aldırmaz, ancak diğerleri web sitelerinde yayınlanan her şey üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak ister.

Hobilerinizden bahseden veya ailenizi önemli yaşam olayları hakkında güncel tutan kişisel bir web siteniz varsa bu sorunlar sizin için sorun olmayabilirken, profesyonel görünümlü bir web sitesi işletmeye çalışıyorsanız bunlar sorun olabilir. Bu nedenle, ücretsiz bir hizmetle ilgili kaygıları kesinlikle düşünmeniz ve aylık ücretten tasarruf etmeye değip değmeyeceğine karar vermeniz gerekir.

Elbette, ücretli web hosting hizmetlerine bakmasaydık web hosting karşılaştırmamız tamamlanmış olmayacaktı. Ücretli bir hizmetle, seçtiğiniz şirkete ve plana bağlı olarak 4 ila 20 dolar arasında değişen aylık bir ücret tahsil edilecektir. Web hosting hizmeti sunan çok çeşitli şirketler vardır, bu nedenle en iyilerini bulmak için kesinlikle biraz araştırma yapmak isteyeceksiniz.

Ücretsiz web hosting’ten farklı olarak, ücretli bir hosting hizmeti kullandığınızda web siteniz için kendi alan adınızı satın alabileceksiniz. Ayrıca, izniniz olmadan yayınlanan reklamlar konusunda endişelenmenize gerek kalmadan web siteniz üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız. Saygın bir ücretli web hosting hizmeti kullanmanın bir başka büyük yararı da genellikle çalışma sürelerini garanti etmeleridir, bu nedenle web siteniz zamanın neredeyse %100’ünde internette canlı olacaktır.

Bu web hosting karşılaştırmasından da görebileceğiniz gibi, ücretsiz web hosting kullanmanın bazı kesin riskleri vardır. Ancak, yalnızca kişisel bir web sitesiyle ilgileniyorsanız ve bunun sürekli çevrimiçi olmasıyla ilgilenmiyorsanız, ücretsiz bir hizmet sizin için iyi olabilir. Aksi takdirde, hizmetleri için küçük bir ücret alan bir hosting şirketi kullanmak neredeyse her zaman daha iyidir.

En İyi Puana Sahip Web Hosting Nasıl Bulunur

Bir web sitesi kuruyorsanız, sitenizi internette yayınlamak için hostinge ihtiyacınız olacağından şüpheniz olmasın. Tabii ki, muhtemelen herhangi bir hosting istemiyorsunuzdur. Makul bir fiyata alabileceğinizin en iyisini istersiniz. Peki, en iyi puan alan web hosting hizmetini nasıl buluyorsunuz? Aslında, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak için tüm web hosting şirketlerini sıralamak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

İlk olarak, seçeneklerinizi daraltmaya başlamadan önce nelerin mevcut olduğunu bilmeniz gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu, yalnızca internete girmek ve orada bulunan hosting şirketleri, sundukları ve web hosting için ne kadar ücret talep ettikleri hakkında biraz araştırma yapmaya başlamaktır.

Neler olduğuna dair temel bir fikriniz olduğunda mevcut, web siteniz için tam olarak ne tür bir hostinge ihtiyacınız olduğuna karar vermeye başlayabilirsiniz. Hosting için aylık ne kadar harcamak istediğinizi ve hangi özelliklerin sizin için en önemli olduğunu belirlemelisiniz. Bu genellikle seçenekleri daraltmanıza yardımcı olacaktır.

Artık neye ihtiyacınız olduğunu ve ne kadar harcamak istediğinizi bildiğinize göre, en iyi derecelendirilmiş web hosting hizmetini bulmak oldukça kolay olacaktır. Yapmanız gereken tek şey, ilgilendiğiniz web hosting şirketlerindeki incelemeleri okumak için biraz zaman harcamak. Pek çok farklı hosting şirketini deneyen uzmanlar ve sıradan kişilerden çevrimiçi olarak kelimenin tam anlamıyla binlerce görüş var.

Bu görüşleri okumak size farklı şirketler hakkında birçok bilgi verebilir, böylece en iyi web hosting hizmetini bulabilirsiniz. Örneğin, bir görüş, şirketin mükemmel bir müşteri desteğine sahip olup olmadığını veya sorulara neredeyse hiç yanıt verip vermediğini size söyleyebilir. Bir görüş ayrıca, hosting şirketinin reklamını yaptığından daha fazla çevrimdışı olup olmadığını ve bir şirkete karar vermenize yardımcı olacak tonlarca başka önemli bilgiyi de söyleyebilir.

Tabii ki, her şirket hakkında birden fazla görüş okumak iyi bir fikirdir, çünkü bu size en iyi puan alan web hosting şirketleri hakkında çok daha iyi bir fikir verecektir. Ayrıca, bir şirket ne kadar büyük olursa olsun, birkaç olumsuz eleştirinin olması gerektiğini de aklınızda bulundurmalısınız. Bu nedenle, yalnızca bir kişinin görüşünün çoğunluğu yansıttığını varsaymak yerine, birden fazla görüşü okumak önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir