E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

İçerik Pazarlama Stratejinize Yardım Edecek Site ve Eklenti

İçerik hazırlamak esasında, yaratıcı olmayı, sürekli araştırmayı gerektiren uzun bir süreçtir. Özellikle bir firmada çalışıyorsanız kendinizi içeriklerinizi hazırlarken aynı zamanda algoritma sıralamaları yarışında bulabiliriz. Kaliteli bir içerik hazırlarken anahtar kelimelerin, rakipleri analiz etmenin önemi bu yüzden büyüktür. Eğer siz de kaliteli içerik hazırlamanıza yardım edecek Web siteleri ve eklentileri nelerdir diye merak ediyorsanız, içeriğimizi incelemeye başlayabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Ubersuggest

Dünyanın en ünlü SEO uzmanlarından birisi olan Neil Patel’in Ubersuggest sitesi, en iyi ücretsiz kelime analizi yapan sitelerden birisi. İçinde Türkiye filtresinin de olduğu ve tahmini olarak anahtar kelime analizi yapan site sayesinde, anahtar kelimelerinizi daha doğru bir şekilde kullanarak içerikler yazabilir, rakiplerinizin hangi kelimeler ile Google aramalarında kaçıncı sıralamada olduğunu görebilirsiniz. Üstelik ücretsiz bir şekilde!

Buzzsumo

Kısmen ücretli olan Buzzsumo oldukça etkili bir içerik arama aracı. Aramalarınızı tarihe, içerik türlerine, domainlere göre filtrelemenizi sağlayan Buzzsumo’da; içerik analizi, Facebook analizi, soru analizi gibi çeşitli analizleri yapabilir, etkili içerikler hazırlayarak organik sıralamaların başlarında yerinizi alabilirsiniz.

Ücretsiz Google Eklentileri

Smilar Web

Smilar Web eklentisi de bazı özelliklere göre ücretli. Eğer basit dijital pazarlama ya da içerik editörlüğü gibi işler için Smilar Web eklentisini kullanmayı düşünürseniz, eklenti büyük oranda istekleriniz karşılayacaktır. Hangi sosyal mecralardan yüzde kaç kullanıcı geldiğini, kullanıcının hangi site üzerinden siteye giriş yaptığını ya da siteye direkt mi girdi yoksa sosyal medya üzerinden linkinize mi tıkladı gibi en önemli dijital pazarlama unsurlarına kolaylıkla Smilar Web eklentisinden ulaşabilirsiniz.

Smilar Pages

Rakiplerinizi detaylı bir şekilde inceleyebilmenize olanak sağlayan ve Google’ın en iyi ücretsiz eklentilerden birisi olan Smilar Pages, kullanıcıları araştırma sürecinde hızlıca aksiyon almalarını sağlayacak gerçek bir kullanıcı dostu eklentisi.

Keywords Everywhere

İçerik editörlerinin çoktan favorim haline gelmiş Keywords Everywhere, içerik hazırlayanların derdine derman olacak özellikleriyle Anahtar kelime analizi yapan bir eklenti.Rakip web sitesinin hangi anahtar kelimeleri hangi sıklıkla kullandığını öğrenebilir, içerik planınıza buna göre oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir