Huawei Nasıl Doğdu? Anlamı ve Ürün Çeşitliliği Nedir?

ds-damat

Huawei nedir ? Bugünkü modern anlamıyla baktığımız zaman teknolojinin çok daha farklı bir boyuta geldiğini daha net bir biçimde anlayabiliriz. Teknolojideki gelişmeler ve değişmeler akıllı cihazları da olumlu yönden etkilemiştir. Bu bakımdan 20.yüzyılın sonlarına doğru bugün adını herkesin bildiği birçok teknoloji firmasının temelleri atılmıştır. Bununla ilgili olarak Huawei markasının da sektöre emekleyerek adım attığını söyleyebiliriz. Özellikle dev atılımların yapılması ve başta cep telefonu olmak üzere bilgisayar, kayıt cihazı ve diğer teknolojik aletlerin üretimi hususlarında Huawei firmasının bir marka haline geldiğini belirtebiliriz.

Kurulduğu ilk zamanlarda büyük telekomünikasyon devlerine karşı çıkabilecek güçte olmasa da zamanla bu gücü elde ettiği unutulmamalıdır. Bugün piyasada söz sahibi olan ve teknoloji sektörünü değiştirecek atılımlar yapabilme kudretine sahip olan ender firmalardan bir tanesidir. Yakın gelecekte de yeni projeler içerisinde oldukları bilinmelidir.

Huawei Nedir ? Tarihsel Yolculuğu

Bakıldığı zaman Huawei markasının Çin’de 1987 yılında eski bir subay olan Ren Zhengfei tarafından kurulduğu herkes tarafından bilinmektedir. Aslında şirketin kurucusu olan Zhengfei bile günün birinde şirketinin uluslararası anlamda bu kadar tanınacağını tahmin edemezdi. Uluslararası piyasayı hedeflemesine ve ihracat hususunda ülke ekonomisine katkı yapmayı düşünmesine rağmen markasının böylesine bir popülarite yakalaması elbette ki kendisi için de sürpriz olmuştur.

Huawei nedir den nereye geldiğimizde tarihsel açıdan ilk kurulduğu zamanlarda ağ ve telekomünikasyon cihazları satmayı amaç ediniyordu. Ancak teknolojinin gelişen dünyasına ayak uydurabilmek adına farklı alanlara yoğunlaşmayı da ihmal etmemişlerdir. Sonucunda ise aldıkları riski kazanca çevirmeyi başarmışlardır. 2010’lı yılların gelmesinden itibaren akıllı telefon cihazı teknolojilerini geliştiren firma birçok model üretimi yapmıştır. Bu üretimlerini ise hem ulusal hem de uluslararası pazarlarda satışa aktardıklarını eklemek gerekir.

Şirketin 2015 verilerine göre 170 bin çalışanı bulunmaktadır. Bunların 76 bin kadarı ise şirketin araştırma ve geliştirme departmanı olan AR-GE kısmında faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu arada Huawei şirketinin aralarında ABD, Pakistan, İngiltere, Çin, Almanya gibi ülkelerin bulunduğu tam 21 adet araştırma ve geliştirme enstitüsü vardır. Bu da şirketin her daim gelişime ve değişime açık olduğunu göstermektedir. Ayrıca teknolojik çalışmaların her daim hız kesmeden devam ettiği de görülmektedir.

Huawei Anlamı Ve Ürün Çeşitliliği

Huawei, Çin kökenli bir firma olma özelliği taşımaktadır. Özellikle firmanın logosu ve Çince karşılığı bir bakıma ‘çiçek’ anlamına gelmektedir. Ayrıca firma kullanıcılarının bilinçaltlarına rahatlık, dinginlik ve güven vermesi açısından da böyle bir logo seçildiği net bir biçimde anlaşılmaktadır. Şu an için firmanın üretimini yapmakta olduğu birçok ürün vardır. Başta akıllı telefon cihazları olmak üzere tabletler, bilgisayarlar ve diğer teknolojik cihazlar üretilmektedir. Bunlar hem ülke içinde hem de yurt dışındaki alanlarda satışa sunulmaktadır. Ülkemizde de Huawei markasının ürünlerini satmakta olan birçok kurum ve kuruluş vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir