E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Harcayamayacağınızdan Daha Fazla Paranız Olduğunda Ne Yaparsınız?

Harcayamayacağınızdan Daha Fazla Paranız Olduğunda Ne Yaparsınız?

Oldukça popüler olan ve güvenilirliği, kullanılabilirliği çokça tartışma yaratmış kripto paralar. Evet, birçok kripto para birimi var ama bunlardan en yüksek değerli olan ve en eskisi Bitcoin. Bitcoin hakkında daha detaylı bilgi için sizleri şöyle alalım:

https://pazarlamaturkiye.com/makale/kripto-paralarin-efendisi-bitcoin/

Son günlerde Bitcoin’in isimsiz bir kahramanı ortaya çıktı. ‘Pine’ lakaplı kahramanımız oluşturduğu ‘The Pineapple Fund’ ile çeşitli hayır kurumlarına bağış yapıyor ve yapılmasına olanak sağlıyor. Başlıkta yer alan sorudan yola çıkan isimsiz bağışçımız, kimliğini gizli tutmasının nedeninin asıl odak noktasının bağışlar olması olarak açıklıyor. Anonim kripto hayırsever, kuruluşlarına bağışlanacak yaklaşık olarak 86 milyon dolarlık Bitcoin bulunduğunu internet sitesinden duyurdu. “Hayatımdaki amaçlarımın, hedeflerimin ve motivasyonların XX milyona sahip olmakla veya mega zengin olmakla hiçbir ilgisi yok; bu yüzden Bitcoin varlığımın çoğunu bağışlamayı tercih ediyorum.” diyor Pine.

Fon; amacı dünyayı daha yaşanabilir hale getirmek, daha yenilikçi adımlar atmak ve eşitsizlikleri ortadan kaldırmak olan birçok kuruma bağış yapmaktadır. Bu bağışlar, Bitcoin’in, her işlemi bir kamu veri tabanında kaydeden dijital defter sistemi sayesinde doğrulanabilir.

Pine, kimlerin bağış yapacağını seçerken üç şey aradığını söylüyor: çalışmalarının ne kadar etkili olduğu (özellikle uluslararası ölçekte), hangi yenilikçi becerilere sahip oldukları ve ne kadar verimli ve sürdürülebilir oldukları.

The Pineapple Fund’un bağış yaptığı kuruluşlardan online insan hakları savunucusu Electronic Frontier Foundation’ın sözcüsü Karen Gullo “Bu harika bir sürpriz oldu” diyor. “1 milyon dolarlık bağış, kullanıcı gizliliği ve özgür ifade için ayakta tuttuğumuz çalışmayı ve dijital dünyadaki sivil hakları savunacak. Bu zorlu zamanlarda kritik öneme sahip olan çalışmayı destekleyecektir.”

Gücünü merkezi bir şirket veya kişilerden sağlamayan Bitcoin, bilinirliği ve güvenilirliğini bu tarz sosyal farkındalıklarla arttıracak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir