E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Hangi Marka Daha Çok Tercih Ediliyor: Adidas ve Nike

 

Spor giyim denilince akla gelen iki önemli isim: Adidas ve Nike. Genelde insanların kalitesini çok sorgulamadan tercih ettiği bu iki markanın yarışı aynı Coca Cola ve Pepsi rekabetine benziyor. Peki bu iki rakip markadan daha çok hangisi tercih ediliyor? Bir sonraki satıra geçene kadar kendi cevabınızı içinizden verebilirsiniz. Verdiniz mi? Öyleyse söylüyorum. Hiçbiri!

Yapılan araştırmalarda hem Adidas’ın eskiye kıyasla daha çok tercih edildiği hem de Nike markasında da tercih sayısının eski tercih edilme oranına göre arttığı gözlemlenmiş.

Markalar Yarışıyor

Rekabette başa baş giden bu iki markanın kıyasıya mücadelesi en çok tüketiciye yarıyor.  Şu an eşofmandan, spor ayakkabıya bu kadar ürün çeşitliliğinin sebebi bu kapışma. Ortaya çıkan alternatifler sayesinde artık herkes istediği modelde istediği giyim ürününü  ve spor ayakkabıyı seçebiliyor. Özellikle yeni sezon geldiğinde tasarımları ile yarışan Nike ve Adidas diğer spor giyim markalarının önüne geçiyor.

Kaliteli Ürün İmalatı

Nike Air Max serisine getirdiği yenilikler ile son yıllarda kalıcı bir popülerlik sağladı. Adidas ise bunu Superstar serisi ile sağlıyor.   Bakalım önümüzdeki yıllarda bu iki markanın rekabeti başa baş devam mı edecek, yoksa liderliği biri mi alacak birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir