Güç Sizinle Olsun!

ds-damat

Günlük koşuşturmanın ve değişimin devam ettiği günümüz iş dünyasında ileriye yönelik düşünce bilinci geliştirebilmek için yapılan çalışmalarda Star Wars’un etkisi vazgeçilemez.

Yıllarca seyirciyi ekranlara kilitleyen izlenme oranını sürekli artıran film birçok verilen eğitime bedel. Birlikte filmden alınan repliklerle maddeleyerek ilerleyelim.

* Güç seninle olsun

İş hayatında zaman zaman motivasyonun düştüğü anlar olabilir. Ne olursa olsun vazgeçmeden güçlü olarak yola devam etmeli.

* Nefrete boyun eğme, o seni karanlık tarafa götürebilir. Sinir, korku, saldırganlık Güç’ün karanlık yüzüdür bunlar. Kolayca süzülüp seni buluverirler dövüşürken. Bir kere izin ver onlara sonsuza kadar onların eline geçer kaderin.

Nefret insanı bir anda değiştirebilir tanınmaz kılabilir. Yaptığın işte önüne taş koyanlar olabilir, bu nefreti beraberinde getirmemeli.

* Deneme. Yap ya da yapma. Deneme diye bir şey yok. Buna inanamıyorum, Bu yüzden başaramıyorsun.

Yaptın mı sorusuyla karşılaşıldığında kurtarma cevabıdır deniyorum. Bir şeyi yapmaya başladın mı yapıyorsun demektir ve yaparsın. En başta inanmak ve sonrası başarı.

* İnsanlar da aynı kumlar gibidir. Onları ne kadar çok sıkarsan, o kadar fazlası avucunun içinden kayıp gider.

İş hayatında enerjiyi fazlasıyla ortaya koyan insanlar diğerlerine göre daha sıkılabilir. Fakat, çok zorlamak da fazla hatayı beraberinde getirebilir. Dengeyi tutturabilmek önemli.

* Kendini, kaybetmekten korktuğun her şeyden vazgeçmek için eğit. Güç kazanan herkes, onu kaybetmekten korkar. Korku, karanlık tarafa giden yoldur. Korku öfkeye; öfke nefrete; nefret ise acıya yol açar.

Korku cesaretin düşmanıdır. Kaybetmekten korkulan şeyler kötü sonuçlar doğurabilir. İş dünyası bu durumun yaşanması noktasında çok müsait. Mümkün olduğunca korkuları göz ardı etmekte ve kendi yolunda ilerlemekte fayda var.

* Boyun önemi yok, bana bak ve karar ver

Dışarıdan gözlemlendiğinde yapamaz olarak görülen kişiler olabilir fakat o kişi beklenmeyen birçok şeyi gerçekleştirebilir. Tecrübe bu noktada önemli.

* Jedilar bana arkalarını döndü, sakın bana arkanı dönme

İş hayatında güven en çok aranılanlardan biridir. Güven havuzunuzu iyi niyetle doldurduğunuz sürece her şeyin daha pozitif olduğunu göreceksiniz. Çalıştığınız insanlara karşı şüpheden uzak durmaya çalışın, güvenin kendinizi güvendirin yoksa Darth Vader tarafı sizi bekler.

* Benim tecrübelerimde şans diye bir şey yoktur

Çalışmak ve başarmak, çok çalışın sonuçlarını göreceksiniz.

* Ne getirirsen onu bulursun

İş dünyasında katma değer olmazsa olmazlardandır. Kendi tecrübe ve bilgilerinden ne kadar katkı sağlarsan o kadar faydasını görürsün. Bu herkes için aynıdır.

İşte gördüğünüz gibi Star Wars bir kılavuz ve doğru kullanıldığında başarı kaçınılmaz.

Güç sizinle olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir