E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Google Drive 12 Mart 2018’de Kapatılıyor.

Google ürünlerini sevenler ve kullananlar için Google Suite blog’dan kötü bir haber geldi. Google Drive, ben dahil dünya üzerinde bir çok kullanıcısı olan güvenli dosya saklama ve transfer platformu. Hatta Android cihazların beraberinde geldiği için, mobil tarafta Android işletim sistemli telefonlarda yoğun bir şekilde bulunan bir uygulama ve Google, bu konuda başı çekiyor. Yapılan yeni açıklamaya göre Google Drive Aralık 2017 tarihinde desteksiz kalacak.Bunun üzerinde 12 Mart 2018’de tamamen kullanıma kapatılacak.

Güle Güle Google Drive!

Özellikle son dönemde yani herşeyi bulut teknolojisine taşıdığımız dönemde, bu alanda öncü olan Google Drive artık Android telefonlar ile birlikte otomatik gelmeyecek. Kapatıldıktan sonra Backup and Sync ve Drive File Stream uygulamalarının kullanımda kalacağı haberi en azından dosya barındıranlar ( Mesela Ben ) için biraz rahatlatıcı oldu.

Google Drive, 11 Aralık 2017 tarihinde desteksiz kalmakla birlikte 12 mart 2018 tarihinde ise tamamen kapatılacak. 

Google Drive Neden Kapatılıyor ?

Peki ama neden? Bu kadar çok kullanıcısı olan bir uygulama neden kapatılır merak edenler için cevap çok net : İnsanoğlu 🙂

Google Drive’ı amacının çok dışında kullanmaya başlamış bir internet topluluğu var.Drive, çok kullanıcıya ulaştıktan sonra son zamanlarda torrent siteleri yerine kullanılmaya başlandı. Bu yüzden büyük şirketler torrent konusunda Google’a baskı kurup güvenlik endişelerinin artışına sebep oldu. Blog’da direkt olarak bu sebepten kapatma kararı verdik denmese bile, şahsi görüşüm bu tarz bir güvenlik ve yasal durumda Google kendini tehlikeye atmak istemedi.

Son olarak aslında Google Drive tamamen kapanmıyor. Uygulama kapanarak 2 farklı kategoriye bölünecek. Depolama ve Yedekleme & Senkron olarak.

Sorulara yanıt verecek olursak, mevcut dosyalarda bir kayıp yaşanmayacak.

3 yorum
  1. video ve torrent dosyası yüklenmesini iptal edip ve 200 MB üstü zip dosyalarını da engelleyip torrent kullanımların önüne geçebilirdi. kapatmak da nedir? ayıptır yazıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir