Google Adwords Reklamı Nasıl Verilir? Reklam Çeşitleri Nelerdir?

damattween

Google Adwords Reklamı Nasıl Verilir?

Google AdWords ile çevrimiçi reklamcılık, yeni müşterilere ulaşmanın ve işletmenizi büyütmenin en etkili yollarından biridir. Ancak, başlamadan önce, reklam harcamalarınızdan elde ettiğiniz getiriyi en üst düzeye çıkarmak ve hata yapmaktan kaçınmak için AdWords’ü nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir .

Google AdWords, Google tarafından sahip olunan ve işletilen çevrimiçi reklam platformudur. AdWords ayrıca dünyanın en büyük ve en yaygın kullanılan çevrimiçi reklamcılık ağıdır ve milyonlarca işletme yeni müşterilere ulaşmak ve işlerini büyütmek için AdWords’ü kullanarak çevrimiçi reklam vermektedir.

Google AdWords’ü kullanmayı tercih eden reklamverenler, kullanıcıları iki ana ağda ( arama ağı ve Görüntülü ağ) hedefleyebilir . Arama ağı , reklamverenlerin işletmeleriyle alakalı anahtar kelimeler için teklif verdikleri ve reklamlarını söz konusu anahtar kelimeleri Google’a bir arama sorgusunun bir parçası olarak Google’a giren kullanıcılara gösterme şansına sahip oldukları tıklama başına ödeme reklamcılığı anlamına gelir . Tıklama başına ödeme reklamcılığı da ücretli arama olarak bilinir.

Görüntülü reklam ağı, reklamverenlere, Görüntülü Reklam Ağı’nın parçası olan web sitelerine görsel banner tarzı reklamlar yerleştirme seçeneği sunar . Google Görüntülü Reklam Ağı, küresel İnternet kullanıcılarının yaklaşık %90’ına erişiyor.

Hem arama hem de görüntülü reklam kampanyaları Google AdWords üzerinden yönetilse de, “AdWords” terimi genellikle arama ağına başvurmak için kullanılır. Dijital pazarlamacılar genellikle Görüntülü Reklam Ağı’na kendi adlarıyla başvurur.

Google AdWords Nasıl Kullanılır?

  • Google AdWords Nasıl Kullanılır: Hesap Kurulumu

Google AdWords’te reklam yayınlamaya başlamadan önce bir AdWords hesabı oluşturmanız gerekir. Yeni bir AdWords hesabı oluşturmak kolaydır ve sadece birkaç dakika sürer.

Mevcut bir Google hesabını kullanarak hesabınızı oluşturma seçeneğiniz vardır veya özellikle Google AdWords ile kullanım için yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Ardından, hesabınız için konumunuz ve saat diliminiz gibi bazı temel bilgileri belirtirsiniz. Son olarak, fatura ayrıntılarını ayarlayacaksınız. Böylece, Google her ay doğru bir şekilde faturalandırabilir.

  • Google AdWords Nasıl Kullanılır: Hesap Yapısı

AdWords hesabınızı Google ile oluşturduktan sonra, AdWords hesabının kendisini nasıl yapılandıracağınızı düşünmenin zamanı geldi. Mantıksal bir hesap yapısı, Kalite Puanı gibi bazı önemli PPC ölçümleri üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabilir . AdWords hesabınızın doğru bir şekilde yapılandırıldığından emin olmak, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok avantaj sunar:

  • Daha alakalı trafik ve tıklamalar
  • Daha Yüksek Kalite Puanları (ve dolayısıyla daha düşük tıklama başına maliyet )
  • Hesabınızı optimize etmeyi ve korumayı kolaylaştırmak

Yalnızca tek bir kampanya yürütmeyi planlıyorsanız, AdWords hesap yapınız büyük olasılıkla oldukça basit olacaktır. Ancak, aynı anda birden fazla kampanya yürütmeyi düşünüyorsanız veya gelecekte yapmayı planlıyorsanız, başlangıçtan itibaren en uygun hesap yapısını dikkate almaya değer.

İdeal AdWords hesabı, her biri kendi reklam gruplarına sahip olacak şekilde bireysel kampanyalara göre yapılandırılmıştır . Sırayla, her bir reklam grubu kendi anahtar kelimelerine , benzersiz reklam metnine ve açılış sayfalarına sahip olur .

  • Google AdWords Reklam Ajansı Nasıl Kullanılır: Anahtar Kelimeleri Anlama

Artık AdWords hesabınızı oluşturup yapılandırdığınıza göre, AdWords’ün çalışmasını sağlayan temel yapı taşlarını incelemenin zamanı geldi – anahtar kelimeler .

Adından da anlaşılacağı gibi, anahtar kelimeler, kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmak için arama yaparken Google’a girdiği anahtar kelimeler veya kelime öbekleridir. AdWords, reklamverenlerin işletmeleriyle alakalı anahtar kelimeler için teklif vermelerini sağlayarak , bu anahtar kelimeler girildiğinde reklamlarının kullanıcılara gösterilmesini sağlayarak çalışır. Reklamverenler, anahtar kelimeleri doğrudan teklif almak yerine “teklif” etmek yerine teklif verir. Çünkü AdWords, yalnızca en büyük bütçeye sahip reklamverenlerin PPC ile başarılı olmasını sağlamak için açık artırmada olduğu gibi çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir