E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Gnctrkcll: Konuşmamız Lazım…

Bu hafta pazartesi öğle saatlerinde tüm Genç Turkcell’liler “Konuşmamız Lazım…” mesajı ile şaşkınlık yaşadı. Genç Turkcell kullanıcıları genellikle kullanabilecekleri paket ve kampanyalara dair bilgilendirme mesajları aldıkları Gsm operatörlerinden böyle bir mesajı beklemiyordu. Mesajın sebebini merak edenler, bu mesajı mizaha dönüştürmeyi başardılar. Çok kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulanlar listesinde ilk sıralara yükseldi.
“Konuşmamız Lazım…” mesajının ardından kullanıcıların merakını gideren ikinci mesaj geldi. Bu seferde kullanıcılarını boş değilim hashtagi yer alan mesajı ile Youtube kanalına yönlendirdi ve mesajların sebebini bir video ile açıkladı.

Videoda da yer aldığı gibi Genç Turkcell kullanıcılarını çeşitli sürprizler bekliyor. Bu sürprizler GNCTRKCLL‘de
Peki Genç Turkcell neden böyle bir yol seçti ve bu ne anlama geliyor? Genç Turkcell’in seçtiği bu yöntem gerilla pazarlaması olarak tanımlanabilir. Gerilla pazarlaması kısaca, alışılmışın dışında taktiklerle ve beklenmeyen yerlerde, beklenmeyen zamanlarda yürütülen pazarlama kampanyalarına verilen isimdir. Temelinde şaşırtıcı, ilginç, değişik ve beklenilmedik olma özellikleri barındıran bu pazarlama yöntemi yaratıcı bir şekilde kullanıldığında markalar için tüketicinin belleğinde yer etme adına büyük başarılar sağlıyor. Genç Turkcell’in bu yöntemle başarıya ulaştığını söyleyebiliriz. Kullanıcılarını beklenmedik bu mesajlarla şaşırttığı gibi eğlendirdi, aynı zamanda çokça konuşularak farklı Gsm operatörü kullanıcılarına da ulaşmayı, adını duyurmayı başardı. Aynı zamanda da hazırlamış olduğu sürprizleri hakkında kullanıcılarını bilgilendirmiş oldu.
Genç Turkcell gibi faydalar sağlamayı bekleyen markalar için çok küçük bütçelerle büyük verim elde edilen bu pazarlama taktiği tüketiciyi etkilemek adına oldukça elverişli bir seçenek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir