E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Gerçekten Müşteri Daima Haklı Mıdır?

Herhangi bir mekana gidildiğinde alınan yiyeceklerden-içeceklerden ya da servisten ilk beklentimiz pek tabii hijyen oluyor ve bu konuda sonuna kadar haklıyız.

Sonuçta kimse yediği yemeğin içinden  yabancı cisim çıksın istemez.

Tam da bu yüzden restoranlar başlarına böyle şeyler geldiğinde genelde müşteriden özür dilemek adına yeni bir yemek getirir ve yaşadığı olumsuz deneyimi giderebilmek için o yemekten herhangi bir ücret talep etmez.

Buraya kadar her şey yolunda öyle değil mi?

Ama birazdan tanışacağınız kadın, bu uygulamayı suistimal etmek için elinden geleni yapıyor. Ancak gizli kameralardan her şeyin açığa çıkabileceği ihtimalini unutuyor…

Gelin olayı en başından ele alalım J

Her şey bir kadının İtalyan restoranında makarna sipariş etmesiyle başladı..

 

Avustralya’nın Brisbane şehrinde bir İtalyan restoranı olarak hizmet veren Casa Nostra Ristorante, her zamanki gibi konuklarını ağırlamaya devam ederken bir gün ilginç bir olayla karşı karşıya geldiler ve ardından olaylar gelişti. Bir müşteri, garsonu yanına çağırarak yediği makarnanın içinden saç teli çıktığını söyledi. Ancak söylerken fazlasıyla kaba davranıyordu. Bunun üzerine garson da tabağı alıp içeri gitti, tabaktan çıkan saç telinin tıpkı müşterininki gibi sarı, uzun ve kıvırcık bir saç teli olduğunu fark edince bu işte bir bit yeniği olduğunu farketti. Bunun üzerine müşteriye yeni bir yemek götürmeme kararı alan ekip, müşterinin hesabı istemesi üzerine hesabı normal bir şekilde götürdü. Ancak yemeğinden saç çıktığını iddia eden müşteri ve karşısında oturan arkadaşı restoran sahibi ile kavgaya tutuştu.

Eğer o yemeğin parasını hesaptan düşmezlerse restoranı rezil edeceklerini söylediler, öyle ki restoran sahibi kendisine kelimesi kelimesine şunları söylediklerini iddia ediyor: “Bunu hesaptan çıkarmazsan, restoranını yok ederiz.”

Müşterinin talebini yerine getirmemeye karar veren restoran sahibinin aklına daha sonra güvenlik kameralarını kontrol etmek geliyor ve görüntüleri incelediklerinde kadının önce makarnanın büyük bir kısmını yediğini, ardından da saçından bir tel koparıp yemeğin içine attığını görüyor. Hatta kadın saçını öyle üstünkörü bir şekilde de yemeğe koymuyor, saç telini koyduktan sonra güzelce karıştırıyor, biraz tuz ekleyip biraz daha karıştırıyor… Kısacası, kendi saç telini kendi koyduğu belli olmasın diye çeşitli girişimlerde bulunmayı da ihmal etmiyor. Hal böyle olunca restoran da kadının “ücretsiz yemek” talebini reddediyor. Ancak her şeye rağmen üste çıkmaya çalışan kadın, dünyanın en büyük seyahat sitelerinden birine restoran hakkında oldukça kötü yorumlar bırakıyor.

Dünyadan birçok insanın referans noktası olarak kullandığı bu internet sitesindeki yorumları gören ve hangi müşteri olduğunu anlayan restoran sahibiyse durumu mahkemeye taşıdı.

Restoran sahibi mutfakta çalışan herkesin saçının kısa ve koyu renkli olduğunu, tabaktan çıkanınsa sarı ve uzun bir saç teli olduğunu, görüntülerin de zaten durumu apaçık bir şekilde ortaya koyduğunu söylüyor ve avukatları aracılığıyla müşteriden şikayetçi olduğunun ve cezasını çekmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Restoran hakkında yapılan bu kötü yorumlar üzerine restoran sahibi de cevap mahiyetinde durumu sosyal medya hesabından paylaşıyor ve tek bir soru soruyor: “Müşteri her zaman haklı mıdır?”

Kadının saç telini yediği makarnaya karıştırırken gizli kameraya yakalanan görüntüleri izleyip, sorunun cevabına siz karar verin J

https://www.instagram.com/p/BRF5lJXhLza/?taken-by=casanostraristorante

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir