gercekindirimlerinasildogrulayabiliriz kapak

Gerçek İndirimleri Nasıl Doğrulayabiliriz?

E-ticaretin alışveriş alışkanlıklarımızın önemli bir kısmına karşılık geldiği hepimizin kabulü. Belli ihtiyaçları belirleme noktasında da yön verici olduğu ortada, özellikle indirim dönemleri ihtiyaçlarımızı tekrar gözden geçirdiğimiz zamanlar olarak öne çıkmakta. Söz konusu indirim dönemleri sıklığını arttırmakla birlikte son dönemde her güne veya saate özel fiyatların yansıtıldığı bir alışveriş deneyimi ile karşı karşıya kalıyoruz. 

Anlık indirim ve kampanya geçişleri nedeniyle bazı fiyatları takip etmek ve denetlemek zor olduğu kadar imkânsız da bir hal alabiliyor. Bu noktada alışveriş listelerimizi derleyebileceğimiz, yaşanan fiyat değişimleri noktasında bize rehber olabilecek bir sistem ile indirim ve kampanya görüntüleyebilmek günümüz alışveriş alışkanlığının bir numaralı ihtiyacı denilebilir. Buradan yola çıkarak akakce.com üzerinden fiyat takibi yapabilmek, özellikle yüksek fiyatlı bir ürün satın alırken önemli bir kolaylık sağlıyor. 

Özellikle son dönemde enflasyon ile birlikte gıdadan elektroniğe, giyimden kişisel bakıma kadar her alanda ciddi fiyat dalgalanmaları yaşandığı düşünülürse, herhangi bir ürünün o anki fiyatının ucuz mu pahalı mı olduğu algısını biraz olsun yitirdiğimiz söylenebilir. Bu nedenle fiyat karşılaştırma listeleri ve fiyat değişim grafikleri ile merak ettiğimiz her ürünün bir yıla kadar olan fiyat değişimi incelenebilir ve satın almak istenilen ürünün indirimli olup olmadığı anlaşılabilir.

iphone13512gbceptelefonununfiyatdegisimgrafigi

Hani İndirimdeydi? 2 ay önce daha ucuzmuş…

Sadece e-ticaret platformlarında satılan ürünlerin fiyat karşılaştırmasını değil, marketlerin fiyatlarını da listeyelerek bir karşılaştırma yapan Akakçe, kullanıcılarının alışveriş sürecini doğru fiyat politikası ile destekliyor. Satın almak istediğiniz ürünün mevcutsa geçmiş 1 yıla kadar olan fiyat değişimini de bir grafik ile anlatan sistem, özellikle indirimlerin gerçek olup olmadığı noktasında kullanıcıya önemli bir veri sunuyor. 

Bazı indirim oranları ilk bakışta çok yüksek gelse ve büyük bir indirimle alışveriş yaptığımızı düşündürse de, söz konusu fiyat değişim grafiği incelendiğinde satın alınmak istenen ürünün fiyatının geçmiş günlerde çok daha uygun bir seviyede olduğu durumlar ile karşılaşabiliyoruz. Bu noktada fiyat değişim grafiği kullanıcılara geçmiş fiyatları göstererek herhangi bir yanılsamaya düşmeyi engelliyor.

Söz konusu grafikte son bir yıl içerisindeki fiyat değişimi farklı zaman aralıkları ile de çeşitlendiriliyor. Dilediğiniz takvim seçeneğine göre son bir haftanın, onbeş günün, bir ayın, altı ayın veya bir yılın fiyat değişimini görüntüleyebiliyorsunuz. İlgili tarihler içerisinde fiyat değişikliklerinin gün gün hangi seviyede ilerlediğini de inceleme imkânı sunuyor. Bununla birlikte, içerisinde bulunduğumuz dalgalı ekonomik durumda belki de en çok işimize yarayabilecek olan kısmı ise fiyat tahmini.

Akakçe’nin fiyat değişim grafiğinin bağlı olduğu yapay zeka, ürünün geçmiş fiyat bilgilerini farklı algoritmalar ile değerlendirerek gelecek 15 gün içerisindeki fiyatını tahmin ediyor. Elbette net bir sonuca ulaşması zor olan grafik ile fiyatında düşüş eğilimi beklenen ürünler için acele etmeyebilirsiniz. Ancak bu tahminin sadece bilgi verme amaçlı olduğu da unutulmamalıdır.

zeytin yagi
Tariş Naturel Kuzey Ege Sızma 5 lt Zeytinyağı gelecek 15 günlük fiyat değişim grafiği

Ezcümle, geçmişe göre bir kıyaslama yapıldığında alışveriş yapabileceğimiz platformların artması ile zorlaşan fiyat takibini bizim için yapan bir sistemin varlığı haliyle kıymetli. Hele ki aynı ürünü yüzlerce mağazanın farklı fiyatlarla sattığı da hesaba katılırsa, hem güvenilir hem de bütçe dostu bir alışveriş için bu tarz fiyat değişim grafikleri alışveriş deneyimini yükseltmek adına fazlasıyla kullanışlı. Özellikle fiyat değişikliklerinin çok sık olduğu günümüz koşullarında, satın almak istediğimiz bir ürünün doğru fiyatını yakalamayı şansa bırakmamak için bir fırsat.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir