E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Gece Hayatı ve Sosyal Medya

Dijital çağda yaşadığımızı söylüyoruz ama pek çok işletme hala sosyal medyanın kendisine nasıl bir fayda sağlayacağını farkında değil.
Facebook, Twitter, İnstagram ve aklınıza gelebilecek her dijital mecra ile hedeflediğimiz kitlelere kolayca ulaşıp sosyal medyanın gücünü kullanabiliriz… Bunun tek şartı doğru stratejileri uygulamak. Artık standart mesajlardan vazgeçmenin zamanı geldi. Güçlü bir iletişim stratejisi belirleyip kullandığımız mecraları birbiriyle entegre kullanarak işletmemizi hızla ön plana taşıyabiliriz. Burada her mecranın kendine has kullanım özelliklerini bilmek ve mesajı doğru kurgulamakta önem taşıyor tabii. Birkaç tüyo vermeden önce vereceğimiz mesajlardan da bahsetmek lazım. Devir kişiselleştirilmiş reklam devri, artık herkese aynı mesajı vererek bir yere ulaşamayacağımızı bilmemiz lazım. Seçtiğiniz kitlenin ruhuna dokunacak mesajları vermek sizi rakiplerinizin arasında öne çıkartacak…
Şimdi küçük tüyolar;
Kapak fotoğrafları ile gelecek etkinliklerin tanıtımını yapmayı ihmal etmeyin. Ayrıca kapak fotoğrafı ile profil fotoğrafı arasındaki bütünleyicilik sayfaya ayrı bir hava katacaktır. Etkinlik içeriklerine dair vereceğiniz küçük paylaşımlar sayfanın etkileşimini de arttıracaktır.
Yarışmalar düzenleyin ve kazananları ödüllendirmeyi ihmal etmeyin. Kazananları çekeceğiniz resim ve videolarda size hem inanılırlık katacak hem de etkileşimi arttıracaktır.
Verdiğiniz partilerin en önemli anlarını paylaşmakta hem anlık etkileşimini arttıracak hem partiye katılanlar içinde bir etkileşim imkanı yaratacaktır. Tabii bunları paylaşırken izin almayı unutmayın 🙂
Hashtag kullanımı da sosyal medya yönetimi için eşsiz bir unsur. Doğru kullanımla hızla istediğiniz kitlelere ulaşabilirsiniz.
Parti içeriğinde role sahip olacak dansçılar ve dj hakkında bilgi verilmesi de ziyaretçi trafiğinizi mutlaka etkileyecektir.
Mekanlar için foursquare kullanımı da başarılı dönüşler sağlamaktadır. Özellikle check-in yapanların belirli ödüllerle teşviki önemli. Check-in sayısının yoğunluğu mekanın popülerliğini ifade edeceğinden şehirde eğlence mekanı arayanlar içinde bir alternatif olma şansınız yüksek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir