E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Game of Thrones Haneleri Marka Olsaydı

Bu senelik de Game of Thrones serüveni sona erdi. 170 ülkede yayınlanan dizinin çok geniş bir hayran kitlesi var. Resmi rakamlarla korsan indirme sayısı hariç 7. Sezonun ilk bölümü yayınlandığı gün 16 milyon kişi tarafından izlenerek kendi rekorunu kırdı. Game of Thrones’un bu kadar izleyicisi olunca birçok marka tüketiciyle samimi bir iletişim kurabilmek için diziyle bağlantılı içerikler üretiyor.
Örneğin geçen sezon Ikea’nın diziye gönderme yaptığı bu çalışma oldukça beğeni toplamıştı.

Bu sezon da dizi başlamadan yerli ve yabancı birçok marka paylaşım yaptı.

Sağlık Bakanlığı bile…

Shutterstock’un da kendi video ve fotoğraf içerikleriyle Game of Thrones hanelerini birer markaya dönüştürdüğü Game of Brands isimli bir çalışması var.

Lannister Yatırım Grubu

Bildiğiniz gibi “Bir Lannister her zaman borcunu öder.” Zor durumlarda paraları sığındıkları limandır ve bu söz daima kurtarıcıları olmuştur. Diğer hanelerin desteğini kazanma şekilleri genelde altınlar vaadetmektir. Bugün Lannister ailesi bir şirket olsa şüphesiz bir yatırım grubu olurdu.

Arryn İletişim

Arryn hanesi, Eyrie’nin yüce sınırlarına sahip, zaptedilemez kabul edilen Kartal Yuvası’nda zirvede yaşayan gururlu ve güçlü aile. Bağlantı ve desteklerinin ne kadar önemli olduğuna farklı bölümlerde şahit olduk. 6. Sezonda Jon Snow’un savaşına son anda katılırken dalgalanan mavili beyazlı hilal şahin flamasını gördüğümüzdeki mutluluğu nasıl unutabiliriz? Modern zamanlara uyarlanınca en yüksek tepelerde sinyal kulelerine hakim, uydu ve sunucularla dünyayı çekip çeviren bir iletişim şirketi olabilir. Mobil internetiniz bittiğinde hediye internet paketi gönderen bir kurtarıcı bir operatör Arryn Mobile. 

Frey Celebrations

Walder Frey’in bildiği bir şey varsa o da detaylı bir düğün organizasyonunun nasıl planlanacağıdır. Kızıl Düğün için özenle hazırladığı sürprizler hala aklımızda. Sloganı da “Yeminlerin önemini anlıyoruz.” Frey hanesi için ikinci önemli nokta yeminlerin kutsallığı ve bozulmazlığıdır elbette(!).

Targaryen Hava Yolları

Üç ejderhasıyla her türlü hava koşulunda kar kış demeden uçan Daenerys’in günümüzde olsa olsa bir hava yolu şirketi olurdu.

Baratheon Security

Baratheonlar kendi aralarında bölünseler de yine de güvenilecek isimler olduğunu biliyoruz. Kötü gün dostları Baratheon hanesi bugün kesinlikle bir güvenlik şirketi olurdu.

Greyjoy Tekne Gezileri

Denizcilikleriyle meşhur bu aile için en uygun iş alanı yine denizlerde.

Stark Outfitters

Starklar bir marka olsaydı kışın zorlu şartlarda ihtiyacınız olacak tüm gerekli dış giyim ürünlerini üreten bir marka olurdu. “Winter collection coming soon.”

Tyrell Kozmetik

Güzellikleriyle meşhur Loras ve Margaery kardeşlere yakışır bir marka. Bereketli topraklarda botanik bahçelerine sahip Tyrell hanesi kozmetik markası olurdu.

Dizide hanenin simgesi olan altın gül, kozmetik ürünlerinde de serinin özel ürünü “Golden Rose”. Bu fondoten ile her şeyi gizlediğinize emin olabilirsiniz. Yine de High Sparrow’dan uzak durmanızı öneririm.

Ayrıca Shutterstock video içerikleriyle de keyifli bir reklam filmi hazırlamış.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir