Facebook’da Kasap Döner’den Chatbot İle Yemek Siparişi

damattween

Her geçen gün teknolojinin artmasıyla beraber, artık bir çok iş yükümüz azalıyor ve hayatımız daha kolay bir hale geliyor.

Chatbotlar gelişen teknolojiyle hayatımızı kolaylaştıran en büyük örneklerinden olabilirler. Chatbotlar (Yapay Zekalar) nedir diye soranlara en yalın haliyle şöyle açıklayabilirim ki;  bazı özel işlerinizi yaptırabileceğiniz, sohbet edebileceğiniz ve eğlence amaçlı konuşabileceğiniz algoritma bazlı bir yazılımdır.

Bu yazılımların kullanıldığı en büyük alanlardan biride yemek sektörü. Vereceğiniz siparişten tutunda, verdiğiniz siparişin takibine kadar iletişim içerisinde olabileceğiniz Chatbotlarla işleminiz gerçekleşene kadar diyalog halinde kalabiliyorsunuz.

Ve işte artık o Chatbotlar Facebook’ta.

Teknolojinin hiçbir zaman gerisinden kalmayan, hatta her zaman yeniliklerin öncülüğünü üstlenen Facebook bu seferde yaptığı resmi açıklamayla, Delivery.com ve Slice uygulamalarıyla anlaşarak başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan kendi sayfası üzerinden online yemek siparişini başlatacağını açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulacak olan projenin daha da yaygınlaşması için oldukça kararlı adımlar atılıyor.

İstediğiniz yemeği sipariş edebilme olanaklarınızın yanında, konumunuzu baz alarak sipariş verebileceğiniz restoranları sizin için listeleyen bu yeni özellik, kullanıcıların restoran arama derdine küçük çaplı da olsa bir çözüm sunuyor.

Ayrıca ikinci bir siparişte ise bilgileriniz girilmiş olduğundan tekrar edilmesi istenmiyor ve bu sayede kullanıcı ekstra zaman kazanmış oluyor.

Facebook’un son zamanlarda ki hız kesmeyen yeniliklerinin daha devamı gelecek gibi…

Örnek bir sipariş sürecinin nasıl çalıştığını aşağıdaki video üzerinden izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir