E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Hesaplarımızı Organikleştiriyoruz!

Facebook’un etki alanının daraldığını düşünüyor ve pazarlama stratejinizi farklı sosyal ağlardan yana kullanıyorsanız , bunu yeniden düşünmenizi öneririm. Çünkü günde ortalama 1, 8 Milyon kullanıcısı olan Facebook, hedef kitlenizi bir adımda etkilemek için hala en garanti yollardan biri. Şimdiye kadarki her şey size uygunsa, işe websitenizin içeriğini sadeleştirerek başlayabilirsiniz. Böylece kaliteli ve doğru olan içeriği, zamandan da tasarruf ederek birçok farklı strateji ve amaç için kullanabilirsiniz.

Peki Nereden Başlamalısınız?

1.Görsel Tasarım

Websitesi oluştururken temelde çarpıcı olacak bir görsele her zaman ihtiyaç duyulur. Sosyal medyadan paylaşacağınız her bir içeriğin bir görsele ihtiyaç duyduğunu unutmayın. Hangi alanda faaliyet gösteriyorsanız, kendi amacınıza uygun, net ve çarpıcı bir görsel seçmenizde fayda var. Görseli eklerken ana amacınızın sadeleştirmek ve çağrışım yaptırmak olduğunu unutmayın. Bunun için çeşitli tasarım programlarından yararlanabilirsiniz, seçtiğiniz fotoğraf açık, kısa ve net mesajlar içermesi önemlidir.

Makale ve görsel bağlantısını kurduysanız, kopyalayıp içeriklerinizde paylaşmak üzere saklayın.

2.Düzenli Aralıklarla ve Net İçerik

Gözde makalelerinizden alıntılar yapın ve bunları duvarınızda paylaşın. Mevcut takipçileriniz zaten sizin kim olduğunuzu bilenlerdir, ancak potansiyel takipçiler için kısa ve net, içerikle ilgili bir görsel ekleyin. Bunu paylaşmaya değer bulduğunuz tüm içerikler için bağlantı ekleyerek düzenli aralıklarla paylaşabilirsiniz.

3.Video

Mini bir tanıtım videosu, potansiyel için gayet uygun olacaktır. Mümkünse 1 dakikadan az, sizi kısaca özetleyecek, gerçekçi ve samimi bir anlatım yeterli olacaktır. Potansiyeli mevcut sayfa üzerinden başka sayfaya yönlendirmeden yapmanız en iyisidir. Aynı videoyu düzenli aralıklarla metnini değiştirerek sayfanızda yayınlayabilirsiniz.

4.Canlı Yayın

Canlı yayınlar yaparak, iddianız her ne ise, daha yaratıcı , daha sade, daha açık, daha hızlı, bunu canlı örneklerle, hatta belki gerçek kişilerle eşzamanlı olarak paylaşabilirsiniz. Canlı yayınınız bittiğinde sitenizde paylaşmak, sonradan izlenmeniz için olanak sağlayacaktır.

5.Podcast

Canlı yayından hoşlanmıyorsanız,özellikle içerikleriniz eğitici veya makale tarzındaysa podcast’lerden faydalanmak isteyebilirsiniz. Hem sizin hem de zamanı kısıtlı olan insanları biraz daha farklı açıdan yakalayabilirsiniz. Böylece hem websitenizde, hem de sosyal medya hesaplarınızda sonradan da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir