Facebook, 2017’de En Çok Neler Konuşulduğunu Açıkladı

damattween

Facebook, her yıl olduğu gibi 2017’de de yıl boyu Facebook’ta en çok konuşulan olayları paylaştı. Verilere göre Facebook’ta en çok konuşulanlar Dünya Kadınlar Günü, Super Bowl ve Las Vegas Saldırısı oldu. Bu yıl 51. si düzenlenen Amerika’nın en büyük spor organizasyonu olan Super Bowl, Facebook’un enlerinde ikinci sırada yer alıyor. Super Bowl ile ilgili videolar 262 milyondan fazla görüntülenirken, Las Vegas saldırısı için 3 bin 300’den fazla kişi Facebook Kriz Yardım Merkezi ile (Crisis Response) yardımda bulundu. Kriz Yardım Merkezi için en fazla etkileşim alan hadise ise Meksika depremi oldu.

Sosyal ağ olmasının dışında sosyal sorumluluk bilinci de kazandıran Facebook, bu yıl Meksika’da meydana gelen depremin Kriz Yardım Merkezinde en çok etkileşim sağlayan hadise olduğunu belirtti. Meksika depremi dışında en fazla etkileşim sağlayan olaylar sırasıyla Harvey Kasırgası ve Manchester’da ki terör saldırısından etkilenen insanlar için düzenlenen One Love Manchester konseri oldu.
Harvey kasırgası için Facebook’ta 20 milyon dolardan fazla yardım toplandı. One Love Manchester konser videosu ise 80 milyon gösterime ulaşırken, saldırıdan etkilenen insanlar için yapılan bağışlar 450 bin dolara ulaştı.

Kadınlar Yürüyüşü ve Güneş Tutulması

2017’de Facebook üzerinden organize olan gruplar, iki ayrı etkinlik için bir araya geldi. 21 Ocak’ta Washington DC’de yapılan kadınlar yürüyüşüne 500 binden fazla insanın katıldığını söyleyen Facebook, 2017 yılında tek bir amaç için oluşturulan en büyük etkinlik olduğunu da paylaştı. Ağustos’ta meydana gelen güneş tutulması 80’den fazla ülkede 20 binden fazla Facebook etkinliği oluşturulduğunu söyledi. Ayrıca Facebook, kullanıcılarına özel “Yıla Bakış” videosu da hazırladı. Kullanıcıların 2017’de yüklediği, etiketlendiği anılardan oluşan yıla bakış videosuna Facebook.com/yearinreview adresiyle de ulaşılabilecek.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir