E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Etkileşimli İçerik Oluşturmak İçin 4 Öneri

Etkileşimli İçerik Oluşturmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli ?

İçeriklerinizle erişilebilirlik konusunda lider olmak,  mümkün olduğunca çok insanla markanızın etkileşime girmesi destekler. Bu durum potansiyel müşteri ağınızı genişletme konusunda size fayda sağlar.

 

Hedef Kitleniz günlük yaşamında, rutin hayat akışını gerçekleştirirken 90 saniyede bir mobil cihazında, sosyal medya hesaplarınız veya web sitenizdeki içeriklerden sizi takip ediyor. Hedef kitlenizin sosyal psikolojik durumlarını da değerlendirerek, müşterinizin stres dolu bir anında markanızın yayınladığı bir içeriği gördüğünü düşünürseniz içeriklerinizi nasıl değiştirdiniz?

Pazarlama kampanyalarınız için oluşturduğunuz içeriklerinizle, hızlı etkileşim alabileceğiniz bazı ipuçları var. Bu ipuçlarını kullanarak etkileşimli içerik ve erişim oranı yüksek içerikler oluşturabilirsiniz.

Etkileşimli İçerik Önerileri

İçeriklerinizin Erişim ve Etkileşim Oranlarını Etkileyecek 4 Unsur

  • Web sitesi ana sayfasının açılma hızı
  • Yönlendirme sayfaları için tek dokunuş (Telefon bağlantıları, mesaj gönderme vb. )
  • İçeriklerin metin yazılarında sade anlatım
  • Hedef kitle alakalı ve ilgili çekici tasarımlar

Bu  dört unsur size çıkaracağınız yol haritası için pusula niteliği taşıyacaktır. İçeriğinizi siz çok önemsiyor olsanız da, hedef kitleniz yoğun yaşamlarında yalnızca bir an içeriğiyle ile karşı karşıya gelecektir. İşte o anı daha fazla insan için önemli hale getirmenin bazı yolları,

 

Basit ve etkili olun.

Metninizde ilk önce önemli fikirleri almak için ters piramit yazı stilini kullanın. Kolay anlaşılan grafikleri seçin ve hedefe yönelik kısa videolar oluşturun. Etkileşimli içerikler için basitlik çok önemli.

 

Sizi takip eden kişileri tanıyın.

İçeriğinizin hangi kişi için olduğunu ve hangi kişi grubunun en yüksek önceliğiniz olduğunu bilmelisiniz.

Onları benzersiz kılan nedir? Ne hakkında endişeleniyorlar? Kendi aralarında hangi dili ve kelimeleri kullanıyorlar? Doğru, veri bilgisine sahip kişilerin hedefleri, davranışları, zihniyetleri ve bağlamı hatırlamanıza yardımcı olabileceği yer burasıdır.

Ekibinizdeki herkesin hedef kitlenin nüanslarını anladığından emin olun. Ekibiniz hedef kitleyi ve ilgili bağlamı ne kadar anlarsa, içeriğinizin başarılı olma olasılığı o kadar artar.

 

Kullanıcı Dostu Video Üretin

Bazı insanlar videoları sever, bazıları ise videoların zorunlu bir doğrusal içerik biçimi olduğunu bilir. “Gerçekten mi? Bunu izlemek zorunda mıyım? Bu ne kadar uzun? ” Bu kişilere bilgiye erişmeleri için alternatif bir yol verin. Bu özellikle bilgilendirme ve nasıl yapılır videolarında önemlidir. İnsanların videonun kendileri için en önemli kısımlarına atlayabilmeleri için bir konuşma metni sunun ve zaman damgaları ekleyin.  Yalnızca görme ve işitme engelli kişilere değil, aynı zamanda sesi kapalı olarak seyretmesi gereken kişilere de yardımcı olmak için videolarınıza altyazılar ve sesli açıklamalar ekleyin. (uyuyan bebeklerin etrafında, toplu taşıma araçlarında veya kulaklıksız çok kişilik bir ev ofisinde insanları hayal edin) Ek olarak, araştırmalara göre videolar etkileşimli içerikler oluşturmanızda bir artı oluştururken, video reklamların statik reklamlara göre% 48 daha yüksek satış oranı sağladığı da görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir