Erkekler Sağlık Alanında Daha Sosyal

damattween

Bu başlığı yazmak konusunda tereddütte kalsam da (bayanların gazabına uğrama korkusu) yazının tamamı okunduğunda ne demek istediğim anlaşılacak ve eminim ben de bu gazaptan kurtulacağım.

Sosyal medya ağları üzerinde sağlık hakkında bilgi almak isteyen erkekler kadınlardan daha fazla.

Kadınlar, ailelerinin sağlıkla ilgili kararlarında daha aktifler ve sosyal medyanın dominant kullanıcılarıdır. Ancak, bu gerçeklere rağmen şaşırtıcıdır ki, erkekler sağlık amaçlı sosyal medya ağlarını kullanımda daha öndeler. Denetim, vergi ve danışmanlık şirketi olan PwC firması tarafından yapılan bir araştırmada erkekler, yüzdesel olarak sağlık bilgisi için kadınlardan daha fazla sosyal medyayı kullanıyorlar.

Araştırma, anketi yanıtlayanların üçte birinin sağlık amaçlı sosyal medyayı kullandığını gösteriyor. Facebook %18 ile tüm medya siteleri arasında ilk sırada yer alırken, YouTube %12 ile ikinci sırayı almıştır. Google %8 ve Twitter %6 ile takip ediyor.

Anket, aynı zamanda katılımcıların sadece %5’inin hastane seçiminde başka bir yöntem kullandıklarını göstermiştir ki, bunların da sosyal medya hesabı mevcuttur.

Sosyal medya, hastaneler için hastalarla iletişim kurmak adına erişimi kolay bir ortam olmaktadır. Sosyal medya, tüketicilerin ilgisi çekmek ve bu ilgiyi ön plana çıkarmak adına birçok araç sunmaktadır.
Sağlık hizmetlerinde görev yapan pazarlamacılar için önemli bir araç olan sosyal medya, aynı zamanda hastalarla ilişkileri geliştirmek için de kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir