E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

En Popüler 100 Google Anahtar Kelimesi – Infografik

Google üzerinde güncel olarak hangi anahtar kelimeler daha çok aranıyor merak edenler için Semrush destekli paylaşılan infografiği sizlerle paylaşıyoruz. Dünya üzerinde “Gmail” ve “Craigslist” gibi markalı terimlerin sık arandığını direkt söyleyebiliriz.Peki marka olmayanlara ne demeli? Dünya üzerinde SEO ile uğraşan herkesin tek amacı olan non-brand kelimelerden trafik çekmek. Bakalım hangi kelimeler en çok aranıyormuş.

Siegemedia ekibi, büyük anahtar kelime araştırma aracı SEMRush yardımıyla, güncel raporu infografik olarak paylaştı. (Infografik verileri USA verilerine dayalıdır.)

Liste, bir markayla ilişkili olmayan anahtar kelimeleri bulmak için genel olarak en popüler arama terimleriyle elle eleyerek belirlenmiş. Buna ek olarak, adult ile ilgili anahtar kelimelerde listeden çıkartıldı.

En Popüler 100 Google Anahtar Kelimesi

Dikkat çekici bir nokta harf olarak aramaların artış göstermesi. mesela “G” ya da “J” gibi artık Google bizi daha çok anlıyor gibi. “G” dediğimizde belki gmail demek istediğimizi zaman içinde çok daha net anlayabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir