Elon Musk’dan Tesla için Al İşlemci Açıklaması

damattween

Musk’ın şirketi, Tesla için Al işlemciler üzerine çok sıkı çalıştığını bildirdi. Aynı zamanda Tesla şu anda otomobilin, tüm elektrikli araçlarında kullanılan Nvidia birimlerine güvendiğini bir özel şirketin partisinde açıkladı.

Ekibin başında, iPhone’nun A4 ve A5 işlemcilerini tasarlamaya yardımcı olan eski bir AMD ve Apple işlemci yapan mimar Jim Keller var. Keller liderliğindeki Tesla işlemci projesi, Eylül ayında söylentilere yol açtı. Otomobil üreticisinin teknoloji testi için AMD ile yakından çalıştıklarını iddia edildi. Ancak her iki şirket de reddetti.

Musk, Tesla ‘nın yaptığı projenin “dünyanın en iyi işlemci ” olacağı düşündüğünü söyledi.

Yeni işlemci, rakip Waymo’nun özel Intel işlemci olduğu gibi donanım ve yazılım bileşenleriyle birlikte geliştirerek maliyetleri düşürüp Nvidia gibi dış tedarikçilere güvenmeyi öngörüyor. Aynı zamanda daha fazla verimlilik ve bilgi işlem gücü yaratmayı da öngörüyor.

Yeni AI işlemcisi, Autopilot sistemini güçlendirmek için kullanılacak. Musk bu iki otomobilin tamamen kendi kendine sürüş görevlerini üstesinden gelebileceğini ve partideki üçte bir insandan daha iyi bir şekilde süreceğini belirtti. Musk’ın bu yapmış olduğu açıklamalara bakarsak, geçmişte yapılmış diğer açıklamalarla tutarlı. Bu nedenle Tesla için işlemci projesi zamanında gerçekleşecekmiş gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir