E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 16 Mart Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
1671006290 domestos sosyal deney film 4

Domestos, Çocuklar İçin Tuvalet Hijyenine Dikkat Çektiği Sosyal Deney Filmini Yayınladı

11 yıldır ilkokul ve ortaokullarda sürdürülebilir tuvalet hijyeninin sağlanması ve çocukların temiz ve sağlıklı tuvaletlere ulaşabilmesi için çalışan Domestos, konunun çocuklar açısından önemine dikkat çektiği bir sosyal deney filmi yayınladı. “Okul tuvaletleri yeterince temiz olmadığında bazı çocuklar ne yapar?” sorusuna cevap aranan sosyal deney çalışmasında, yetişkinler çocukların yerine geçerek tuvalete gidemedikleri bir eğitim günü yaşadılar. 

Okullarda tuvalet hijyenine katkı sağlamak için çalışmalar yürüten Türkiye’nin güvenilir temizlik markası Domestos, bu kez de konuyla ilgili farkındalık yaratmak için bir sosyal deney filmine imza attı. Sevilen ünlülerin tuvalete gidemedikleri bir eğitim günü geçirdikleri filmde, çocukların deneyimlerine ışık tutularak okullarda sürdürülebilir tuvalet hijyeninin önemine dikkat çekildi.  

Özge Özder, Gizem Hatipoğlu, Caner Yıldırım, Nisan Hakan Özkan, İnci Akbay ve Melek İçmeli’nin katılımcı olarak yer aldığı sosyal deney çalışmasında, ünlü isimler çocukların yerine geçtiler. Okul tuvaletleri temiz olmadığında bazı çocukların yaptığı gibi tuvalete gitmeden bir eğitim günü geçiren ünlüler, yaşadıkları deneyimi film aracılığıyla aktardılar. 

“Okul tuvaletleri yeterince temiz olmadığında bazı çocuklar ne yapar?” sorusundan hareketle ilköğretim çağındaki çocukların sağlık, sosyalleşme ve akademik başarıları açısından temiz tuvaletlere ulaşabilmelerinin önemini vurgulayan film 14 Aralık itibarıyla dijital mecralarda yayına girdi. 

Türkiye’nin en büyük QR koduyla okullara ücretsiz Domestos gönderme çağrısı

Sosyal deney filmiyle okul tuvaletlerinde sürdürülebilir hijyenin önemine dair farkındalık yaratan Domestos, herkesi Okul Hijyen Programı’nın bir parçası olmaya davet ediyor. Filmle yaratılan farkındalığı kamuoyu desteğine dönüştürmeyi hedefleyen marka, İstanbul’un popüler alışveriş merkezlerinden Buyaka ve Galataport İstanbul’da kurulan dev QR kodunu okutanlara seçtikleri okullara ücretsiz olarak Domestos gönderme fırsatı sunuyor. Türkiye’nin en büyük QR kodu, İstanbul Buyaka AVM’de 17-18 Aralık’ta, Galataport İstanbul’da ise 24-25 Aralık’ta görülebilecek.

Seçtikleri okullara ücretsiz olarak Domestos göndererek Okul Hijyen Programı’na destek vermek isteyenler, aynı zamanda https://www.domestoshijyenprojesi.com/ adresini de ziyaret edebilir. 

Sosyal deney filmini aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz: 

KÜNYE BİLGİLERİ:

Reklamveren: Domestos, Unilever Türkiye                                     

Reklamveren Yetkilisi: Kerem Dıramca, İpek Aslanel, Ezgi Saygın                    

Proje Ajansları: Mullenlowe İstanbul, Sobraz İletişim         

Yaratıcı Yönetmen: Osman Nadir Aydın                                  

Metin Yazarı: Bengü Turna, Tuğçe Atay                                   

Sanat Yönetmeni: Zeynep Yıldız                            

Ajans Prodüktörleri: Tuğrul Karadeniz, Emirhan Akıncı                                        

Strateji Planlama: Yusuf Muslubaş, Alper Çetik, Soydan Canbaz, Tuğçe Atay                            

Müşteri İlişkileri Grubu: Ceyda Coşkun Ayanoğlu, Merve Günay Goldenberg, Okan Gürşimşir, Siminsu Sevgikuranlar, Özge Öztürk, Gizem Başaran                                                

Yapım Şirketi: Sugarrush                                  

Prodüktör: Yonca Alpaslan                                        

Yönetmen: Vural Uzundağ 

Görüntü Yönetmeni: Murat Tuncel 

Medya Planlama: PHD, Boomads

Pr Ajansı: Sobraz İletişim

Proje Ajansı: Zon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir