divan

Divan Pastaneleri Otizm ‘de Eğitim Desteği Sağlıyor

damattween

Divan Grubu çatısı altında 60 yılı aşkın zamandır hizmet veren Divan Pastaneleri otizm farkındalığı yaratmak, çocuklarda erken tanı ve eğitime dikkat çekmek amacıyla Tohum Otizm Vakfı ile önemli bir iş birliğine imza attı.

Hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında; Divan Pastaneleri 2,5 yaşında otizm tanısı konulan Mustafa Birdal’ın çizimlerinden esinlendi. Tasarladığı özel figürlerden oluşan çikolataların yer aldığı kutuları ile otizmli çocukların eğitimine destek oluyor.

       divan    divan

 

Divan Pastaneleri Otizm ’de Erken Tanı ve Eğitime Dikkat Çekiyor

Grup Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Galiba; “ Divan Pastaneleri olarak Tohum Otizm Vakfı ile iş birliğine imza attık. Bu projemizle otizm konusunda farkındalık yaratmayı ve tatlı bir dokunuşla vakfa destek olmayı amaçlıyoruz. Böylesine anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi içinde olmaktan dolayı da gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer, “Bugün dünyada her 59 çocuktan 1’i otizm riski ile doğuyor ve bu rakam her yıl artış eğilimi gösteriyor. Otizme farkındalık yaratabilmek ve daha fazla otizmli çocuğun eğitime kavuşması adına Divan Pastanesi çok kıymetli bir destek verdi. Bu iş birliği ile öğrencimiz Mustafa Birdal’ın çizimlerinden yola çıkarak tasarlanan ve 2 birbirinden özel çocuk çikolatası kutusu ile vakfımızda okuyan öğrencilere destek olunuyor.. Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, tek çaresi, tek ilacı eğitim! Daha çok otizmli çocuğun eğitime kavuşmasına vesile olan, otizmin farkında, otizmli çocukların yanında olan Divan Pastaneleri’ne çok teşekkür ediyor, herkesi çocuklarımıza eğitim bursuna dönüşecek bu iş birliğini desteklemeye davet ediyorum.” dedi.

Boyama Kitabı ve Kalemleri de Çocuklara Hediye Ediliyor

8 yaşında resme merak sararak kendini çizerek farklı bir şekilde ifade etmeyi ve yarattığı farklı kanallarla dış dünya ile bağ kurmayı başaran Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu öğrencisi Mustafa Birdal’ın çizimlerini taşıyan özel kutu, Divan Pastaneleri, divanpastaneleri.com.tr ve Tohum Otizm Vakfı’nın satış kanallarında satışa sunulacak. Çeşitli şekillerde beyaz çikolatadan hazırlanan kutulara 6 farklı renkte boyama kalemi ve 5 sayfalı bir boyama kitabı da eşlik ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir