Disney+ Nedir?

damattween

Dünya’da uzun zamandır popüler olan çevrimiçi dizi ve film izleme platformlarına Walt Disney Company de dahil oluyor. ABD’de 12 Kasım 2019’da yayın hayatına başlayacak Disney+, Türkiye dahil tüm dünyada kullanılacak. 

Disney+, bünyesinde Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic yapımlarını da barındıracak.

Disney+ Nedir ve Farkları Nelerdir?

Disney+’ın diğerlerinden farklı yönüne değinecek olursak, bilindik ve çok sevilen Walt Disney Company kuruluşunda olması oldukça etkili bir fark. Bunun yanında içerik bakımından zengin olacağını da duyuran Disney Company bir çok yapıma ev sahipliği yapıyor olacak. Disney+ şimdiden Netflix’de yayınlanan 3 dizinin yeni sezon bölümlerine kendi bünyesine aldı. Ayrıca Disney+ fiyat performans bakımından da oldukça uygun olacağı biliniyor. Disney CEO’su Bob Iger, yaptığı açıklamalarda üyelik ücretini düşük tutmalarındaki asıl sebebin ulaşabilecekleri en yüksek müşteri sayısına ulaşmak olduğunu belirtiyor. Bob Iger, “Kullanıcıların Disney+’ı seveceklerinden eminiz” şeklinde iddialı cümlelerde de bulunuyor. Disney+’da içeriklerin tamamı çevrimdışı izlenebilecek ve 4K çözünürlükte olacak.

Ne zaman Türkiye’de kullanıma açılacak?

ABD’de Kasım ayında hayata geçecek olan platformun kısa süre sonra Türkiye’de olması bekleniyor. Şu an bir web sitesi ile karşımızda olan Disney+, kendilerini takip etmek isteyen kullanıcıları mail bültenleri ile bilgilendirecek.

Disney+ Rekabeti Kızıştırıyor

Sektördeki birçok platform çevrimiçi dizi ve film deneyimi sunarken Disney+, sevilen yapımları dahil artık yayınlanmayan program ve belgesellerini yayınlayacağı için rekabeti oldukça kızıştıracağa benziyor. Bir çok insanın ilgiyle takip ettiği Walt Disney Company sevenleriyle buluşmak için oldukça heyecanlı görünüyor.

Web sitesi adresi: https://preview.disneyplus.com/tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir