DIMES-Baykus Ödülleri

DİMES ve ThinkNeuro İki Baykuş Ödülü Kazandı

damattween

DİMES, Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından düzenlenen “Baykuş Ödülleri” etkinliğinde ödül alan tek meyve suyu markası oldu.

Türkiye’nin ilk yerli meyve suyu markası DİMES, Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından düzenlenen “Baykuş Ödülleri” etkinliğinde, araştırma kuruluşu ThinkNeuro ile yürütülen “Stratejik NöroBulmaca” araştırma projesiyle, İçgörülü Baykuş kategorisinde Altın Baykuş, İnovatif Baykuş kategorisinde de Bronz Baykuş Ödülü kazandı.

Tüketici iç görüsü, tüketim alışkanlıkları ve pazar trendleri üzerine düzenli araştırmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan DİMES Kıdemli Marka Müdürü Burcu Karadayı Gülşen, “Farklı demografik alt kırımlar bazında gençlerin ve genç yetişkinlerin kararlarının kaynağı olan duyguları anlamak önemli. Soğuk içecek tüketimini, bunu etkileyen unsurları, satın alma sırasındaki karar ağaçlarını derinlemesine öğrenmek ve bunu stratejiye aktarmak istiyorduk. Satın alma kararlarının kaynağı olan duyguları anlamak için, duygusal tortulara beyan verisinden ziyade, beyin görüntüleme teknikleri sayesinde daha etkin biçimde ulaşılabileceğinden, bütünleşik nöro araştırmayı hayata geçirmeyi tercih ettik. Ürünlerimizi geliştirirken kullandığımız inovatif disiplini, araştırma yöntemlerimize de uyguladık, hayata ve araştırma tekniklerine başka baktık” dedi.

Marka deneyiminin, pazarlama iletişiminin, ağızdan ağıza pazarlamanın ve tüketici ile marka arasındaki her türlü etkileşimin sonucunda oluşan marka algısının, tüketicinin bilinç dışında olan, beyana taşınması zor, duygusal bir tortu olduğunu ifade eden Burcu Karadayı Gülşen, “Marka, duygular ve düşünceler bütünü olarak tanımlanır. Marka algısına etki eden, alışveriş deneyimi de dahil olmak üzere davranışların büyük bir kısmı, bilinçdışında şekilleniyor; tüketiciler adeta oto-pilottayken gelişiyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir