Dijital Ajansla Çalışmaya Başlamanız İçin 7 Geçerli Sebep

damattween
Bir dijital ajansla çalışacak kadar büyük bir işletme olmadığınızı düşündüğünüz, ya da dijital ajansla çalışmayı gereksiz bulduğunuz veya kendinize bambaşka sebepler sunduğunuz birçok şey olabilir. Ancak, bir dijital ajansın kapısını çalmanızı gerektirecek birçok durumla karşılaşmanız muhtemel. Bazen de bir dijital ajansla “neden” çalışmanız gerektiğine dair sebepler arayabilir, ya da o sebepleri bulamayabilirsiniz.
Bir dijital ajansla çalışmadan önce bilmeniz ve saptamanız gereken bazı önemli noktalar var; aynı zamanda bu noktalar sizin bir dijital ajansla çalışmanız için sebepleriniz sayılabilir. Önemli noktaları saptayabilmeniz ve sebepleri ararken doğru olarak bulamadığınız anlar var ise bu içerik tam sizlik! “Neden Bir Dijital Ajansla Çalışmaya Başlamalısınız?” sorusunun 7 sebebini aşağıda sizler için derledik;
1) Web Sitenizi Uzun Zamandır Güncellemediniz.
Dijitalde kadar çok kanalda pazarlama yapsanız da, her kanal mutlaka web sitenize çıkmakta. Bu nedenle web sitenizi güçlü tutmak, güncel bir şekilde hedef kitlenize “doğru” ulaşmak sizler için çok önemli diyebiliriz.
Ancak her zaman, her dakika bu işe vakit ayıramıyor olabilir, güncellerken zorlanabilir, ya da kendinize özel başka nedenlere sahip olabilirsiniz. Bu nedenlerden ötürü hem sizin işinizi kolaylaştracak, hem de her şeyin daha doğru olmasını sağlamak için; bir dijital pazarlama ajansının kapısını çalabilirsiniz.
2) İnsanlar Sizin İçin Pazarlama Yapmaz.
Memnun müşterileriniz sizden bahsederek size katkıda bulunabilir, ya da çalışanlarınız sizin için pazarlama faaliyetleri yapabilir. Lakin, pazarlama oldukça meşakatli, zorlu bir yol; hele ki günümüzde her saniye gelişen ve yenilenen dijital pazarlama… Memnun müşterilere sahip olmak bile, pazarlama stratejisi sayılabilir. Çünkü pazarlama bir güven işidir. Bu güveni tam anlamıyla oturtmak, kriz yönetmlerinden daha iyi bir şekilde çıkmak için kendinize uygun bir dijital pazarlama ajansını işbirlikçinizi yol göstericiniz yapmak isteyebilirsiniz.
3) Ayıracak Zamanınız Yok!

Böyle dendiğinde çok sert gelse de, işinize bağlı olarak takip etmeniz gereken bir sürü ödeme, toplant, gelişme vb. olduğunu tahmin edebiliyoruz. Bir gün ne yazık ki sadece 24 saat ve uyumaya da ihtiyacınız var. Bunun yanı sıra, pazarlama ise saatlerinizi alacak, verileri toplama, analiz etme, raporlama ve daha birçok işe sahip başka bir alan. Tüm bunlara zaman ayırdığınızda, kaos çıkmaması elde değil. Pazarlamanızı ajanslara emanet edip, diğer işlerinizle ilgilenmeniz de sizin işinize yarayacaktır.
4) Müşterilerinizi Tanımak İstiyorsunuz.
Her işletlemenin veya ürünün, hedeflediği bir kesim vardır. Örneğin; bir kozmetik firması ürettiği ürüne göre, müşterilerini segmente etmeye başlar. Bildiğiniz üzere; segmentasyon pazarlamanın ilk adımlarındandır.
Fakat, çok geniş bir kitleyi segmente etmek, onları tanımak, isteklerini belirlemek, sorunlarını toparlamak, siz ya da sizin için çalışan birkaç insan için zor olacaktr. Müşterinize ulaşmak, müşteri ilişkisinde sadakat
sağlamak sizin için hoş bir art olacaktr. İyi izlenim her zaman kazandırır.
5) İçerik Hazırlamak İçinizden Gelmiyor.
Eğer dijital pazarlama yapmak istiyorsanız; web sitenizden, sosyal medya hesaplarınıza çok geniş bir bölge için içerik üretimi yapmanız gerekiyor.Yaratıcı içerikler hazırlamak, yeni bilgiler sunmak, programlarla uğraşmak size pek çekici gelmiyor olabilir, bilmediğiniz derya deniz bir ortamdan bahsediyor olabiliriz. Bu işleri yapacak bir çalışanınız olmayabilir, çalışanınız yetersiz gelebilir. Bu gibi sebeplerde sizi bu işten anlayan insanlara götürecek yollardandır.
6) Paniklediniz!
“Hangi kanallara reklam vereceğim, pazarlamam nasıl olmalı, bütçem yetecek mi?” gibi sorularla içiniz darlandıysa, cevaplarla birlikte çıkış yolu arıyorsanız, o yolun da bir dijital pazarlama ajansına doğru çıkması yüksek oranla muhtemeldir. Sizin için en doğru yeri, en doğru bütçe ile bulacaklardır.
7) Pazarlama Faaliyetlerini Pahalı ve Gereksiz Buluyorsunuz.
Üzücü ama birçok insan, -özellikle kriz dönemlerinde- pazarlamanın gereksiz bir masraf olduğunu, bütçesinin daha doğrusu parasının deyim yerinde ise; har vurup harman savrulduğunu düşünebiliyor. Pazarlama çalışmaları; sizin pazarda var olduğunuzun kanıtdır. Paranızı en mantıklı ve verimli şekilde size geri dönüşü olacak şekilde kullanacağız alan pazarlama işlerinizdir.
Tüm bu sebeplerin sonucunda; pazarlamanın önemli bir kale olduğu ancak sizin için zorlayıcı bir alan da olabileceğini görüyoruz. Saydığımız 7 sebeple beraber, sayamadığımız sebeplerle de dijital pazarlama ajansları sizler için vardır. Ancak siz onlara gidip, sizinle çalışmalarını istemeden aranızdaki ilişki çoğu zaman başlamayabilir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir