Coca Cola Global’den Toplumsal Ramazan Mesajı

damattween

Coca Cola Global, bu yıl da Ramazan mesajı ile büyük beğeni topladı.

Bildiğimiz gibi Coca-Cola tüm dünyada pazarlama adına yaptığı projelerde hep “lokal düşünen, global oynayan” bir şirket imajı çiziyor. Türkiye reklamlarında sofra kültürümüzün yansımalarını her daim görürüz. Ramazan ayında ailece sofrada Coca Cola yudumlanan reklamlara hepimiz hakimiz ve her sene küçük nüanslarla bu reklamları farklılaştırıp önümüze tekrardan servis ederler.

Paylaşım, birliktelik ve hoşgörü temalarının işlendiği reklamlar, reklamlarımız..

Coca Cola Türkiye’nin 2018 Ramazan Mesajı

“Paylaşmanın tadını çıkaranlara teşekkür”

Coca-Cola Türkiye, bu yıl Muhabbet imzalı Ramazan reklamıyla hedef kitlesinin karşısına geçti.

Coca-Cola’sına yaptıkları maçtan galibiyetle ayrılan bir grup gencin, kazandıkları Coca-Cola’ları mahalle sakinleriyle yapılan iftara getirip onlarla paylaştıkları reklam filmi paylaşmanın tadını çıkaranlara teşekkür ediyor.

Peki Globalde Ne Oluyor?

Türkiye’deki aileyle beraber iftar açılan reklamların aksine globalde kültürel farklılıklar göz önünde bulundurularak her ülke için benzer çağrışımlar yapacak ortak paydalar üzerinde çalışılıyor.

Bu seneki global reklamında orucun tanımına kısa bir yazıyla yer verdikten sonra oruç tutan bir kızın gün içinde ki temposunun kısa bir bölümüne şahit oluyoruz. Devamında sıcaktan bunalmış bir şekilde güneşin batıp, iftarın olmasını beklerken yanına soğuk bir Coca Cola’yla yaklaşan kızı görüyoruz. Coca Cola’yı ikram ettikten sonra, tam bir yudum alacakken vazgeçip iftar olmasını onunla beklediği an, şüphesiz en can alıcı nokta! Ardından Pope John XXIII “Bizi birleştiren şeyler ayıranlardan daha büyüktür” sözüyle reklam filmini sonlandıran Coca Cola bu sene oldukça iyi iş çıkarmış diyebilirim.

Türkiye’de Coca Cola’nın geleneksel tatları daha çok beğeniliyor. Neden derseniz, tıklayıp diğer yazıya geçebilirsiniz.

Siz bu reklam filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir