1629180845 temizken g zel

Cif Temizken Güzel Projesi’ne Dünya Çapında Ödül

ds-damat

Cif’in temiz ve bakımlı yaşam alanlarının yarattığı olumlu etkilerden yola çıkan “Temizken Güzel” projesi Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği’nin (IPRA) 2021 Altın Küre Ödülleri’nde “Ülke / Bölge / Şehir Odaklı Kampanyalar” kategorisinin kazananı oldu.

1629180830 ipra logo

Cif’in, temizliği evlerden yaşadığımız şehirlere taşıma hedefiyle hayata geçirdiği Temizken Güzel projesi Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği’nin (IPRA) tüm dünyadan en başarılı projeleri ödüllendirildiği Altın Küre Ödülleri’nde “Ülke / Bölge / Şehir Odaklı Kampanyalar” kategorisinin kazananı oldu. Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği(IPRA) tarafından 31.si  düzenlenen Altın Küre Ödülleri (GWA), bir kez daha dünya çapında halkla ilişkiler faaliyetlerinde uluslararası mükemmellik standartlarını karşılayan kampanyaları belirledi. Yarışmaya son 5 yılın en yüksek katılımının gerçekleştiği ifade edildi.

Unilever Türkiye Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Leyal Eskin Yılmaz Temizken Güzel’in elde ettiği küresel ölçekli başarıyı değerlendirirken: “Unilever olarak amaç odaklı ve geleceğe uygun bir iş modeline inanıyoruz. Cif markamızla hayata geçirdiğimiz Temizken Güzel projesiyle şehirlerimizin temizliği konusunda topluma ilham vermeyi, onları harekete geçirmeyi amaçladık. Bu çabamızın küresel bir ödülle takdir görmesi bize büyük mutluluk verdi.” dedi.

1629180840 leyal eskin yilmaz

Temizken Güzel kapsamında Cif Çöpkapar’lar 10 ayda 16,5ton atık topladı

IPRA Altın Küre Ödülleri’ne dair konuşurkenayrıca Temizken Güzel projesinin 10aylık sonuçlarına da değinen Unilever Türkiye Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Leyal Eskin Yılmaz, “Unilever olarak iklim, çevre ve sosyal konularda verdiğimiz taahhütleri önemsiyoruz. Temizken Güzel’in ilk 10 ayına dair yaptığımız değerlendirmeye baktığımız zaman sonuçlardan gurur duyuyoruz. Tüm Türkiye’nin çok sevdiği ve ilgi gösterdiği Cif Çöpkapar’larımızla bugüne kadar İstanbul Boğazı’ndan 16,5ton atık topladık. Bu atıkların geri dönüştürülmesi ile Sıfır Atık hesaplamalarına göre 270varil petrol ve679kg sera gazı tasarrufu sağlamış olduk. ” dedi. 

Tüketici kelimesini geride bırakmalıyız… 

1629180843 soydan canbaz sobraz iletisim

Kampanyanın PR ajansı Sobraz İletişim Ajans Başkanı Soydan Canbaz ise “Gezegen ve insanlar için her zaman daha iyisini yapmaya çalışan, kategorilerine bu anlamda liderlik eden markalarla çalışıyoruz. Cif de bu markalardan biri ve IPRA ödülü bu alandaki çabalarının güzel bir sonucu. Tüketici kelimesini kullanmayı geride bırakmamız gerektiğine inanan bir ajans olarak amaç odaklı iletişim çalışmalarına da bu bakış açısı ile değer katmaya çalışıyoruz.” dedi.

Cif Temizken Güzel ProjesiHakkında 

1629180845 temizken g zel

Cif, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay Beykoz (Avrasya) Şubesi iş birliğiyle hayata geçirilen Temizken Güzel projesi ile Birleşmiş Milletler’in “Sürdürülebilir Şehirler” hedefine katkı sağlamaya odaklanırken; aynı zamanda sokakların, mahallelerin ve şehirlerin temizlik ve bakımında herkesin bir rolü olduğuna dikkat çekiyor. Proje kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesive Kızılay partnerliğinde Eminönü, Kadıköy ve Karaköy sahillerinde İstanbul Boğazı’ndaki kirlilikle mücadelede İBB’nin çabalarını desteklenerek Boğaz çevresindeki sosyal altyapıya katkı sağlandı.  Boğaz’ın akıntı, dalga ve atık yapısına özel olarak geliştirilen ve Türkiye’de üretilen ‘Cif Çöpkapar’ adlı üniteler, deniz yüzeyindeki atıkları temizlemek üzere Kadıköy, Eminönü ve Karaköy sahillerinde denizin içine yerleştirildi. Eylül 2020’de yerleştirilen 20 Çöpkapar’ın müsilaj temizliği de yapabilmesi üzerine Cif 5 yeni Çöpkapar’ı daha denize indirirken tüm ünitelerin filtreleri de özel olarak müsilaj temizliğine uygun hale getirildi. Bunun yanı sıra; Boğaz ulaşımında önemli geçiş noktaları olan Eminönü ve Karaköy bölgelerinde günde 165 bin kişinin kullandığı yaya alt geçitlerinin temizlenmesi ve yenilenmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirildi. Ayrıca insanların Boğaz’a karşı keyifle zaman geçirmesine imkân yaratmak için İstanbul’un en yoğun meydanlarından biri olan Kadıköy’ün rıhtım bölgesinde Türkiye’nin ilk sosyal mesafe kurallarına uygun olarak tasarlanmış parkı olan Kadıköy Cif Parkı inşa edildi. Projenin en güncel adımlarından bir diğeri ise İstanbul için toplu taşıma ağının kalbi niteliğindeki Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’nda yapılan iyileştirme çalışmaları oldu.

Cif Çöpkapar Hakkında

Deniz, marina, liman veya durgun sularda kullanılmak üzere tasarlanan ve yüzen bir atık toplama cihazı olan Cif Çöpkapar, İstanbul Boğazı’nın akıntı, dalga ve atık yapısı gibi koşulları da dikkate alınarak İBB iş birliğiyle üretilmiştir. Cif Çöpkapar günde ortalama 15 kg plastik pet şişe, metal atık, cam şişe, sigara izmariti, poşet ve plastik artıkları gibi yüzen atık yakalayabilir. Temizken Güzel projesi kapsamında Cif Çöpkapar’lar ile yılda yaklaşık 110 ton atık toplanması öngörülmektedir. 

Dimes Yeni Kampanyasıyla Da Rekor Kırdı: Tüketicilerin En Fazla Video Çektiği Marka Akımı adlı habere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir