E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Cep Telefonunuz Nerede?

Pantolonunuzun cebinde mi? Çalışma masanızda mı? Bu yazıyı okumak için elinizde mi? Eğer cep telefonunuzu sürekli kaybedip arayanlardan değilseniz. Muhtemelen her dakika gözünüzün önünde bir yerlerdedir.

Eğer sokaktaysanız, şöyle bir etrafınıza bir bakın. Ciddiyim şöyle başınızı kaldırın ve bakın. Etrafınızda neler görüyorsunuz? Onlarca telefon. Bazıları telefonlarını birbirleri ile konuşmak için kullanırken bazıları da benim gibi Helix Jump oynuyor, İnstagram da geziniyor, bir fotoğraf paylaşıyor, EFT yapıyor, Merkezi Hastane Randevu Sisteminden Randevu alıyor ya da tweet atıyordur. Kısacası herkesin cep telefonları ile farklı uğraşları ve telefonlarından farklı beklentileri vardır. Tüm insanların cep telefonlarını kullanırken en az yarısının sosyal medyada aktif olması ünlüler neler yapmış neler paylaşmış onları incelemesi son derece normaldir. Artık bir ihtiyaç haline gelmiş duruma mobil teknoloji, acaba gerçekten ihtiyaç mı? Bu ihtiyacın sonunda bir fayda var mı? Bunu belki de şu an için bilmek tespit etmek çok zor. Bunu zaman gösterecek ve hepimiz bekleyip göreceğiz.

Sosyal medya toplumsal yaşam tarzımızı ve iletişim standartlarımızı değiştirdi. Akıllı cep telefonlarını artık gençler kullanmıyor 60 yaşın üzerinde de belli bir kullanıcı potansiyeli var. Hatta belediyeler ve çeşitli kurumlar yaşlı ama ruhu genç olanlar için mobil cihaz kullanım kursları düzenliyor. Herkesin en iyiyi kullanması ve en iyiye sahip olma hakkına sahip olduğumuz bir teknoloji çağındayız. Herkes her şeyin en iyisini ve en kalitesini kullanmayı hak ediyor düşüncesi aslında sosyal medyanın daha çok yayılması ile belirgin hale geldi. Eskiden her şey standart bir seviyede ilerlerken artık, gold, business, platinum gibi terimlerlerle kullanılan ve sunulan hizmet kalitesi artık artmaya başladı ve hepimizin ortak düşüncesi en iyiyi ve en kaliteliyi kullanmak oldu. Bunu sağlayan teknolojinin kendisidir.

Bugün artık kedilerin, köpeklerin çeşitli ünlülere ait hayvanların sosyal medya hesapları bile var. Kalkıp bir köpek sosyal medyada paylaşım yapamayacağına göre sahibinin yaptığı paylaşımlarla bu hesaplara aldığı reklamlar sayesinde çok ciddi paralar kazanmaktalar. Sosyal medya da para kazanmak belki alın teri ile emek verip çalışmaktan çok daha kolay hale gelmiş durumda.

Yanında ki arkadaşı ile sohbet etmeyi başaramayan asosyal tabir ettiğimiz insanlar, akıllı cihazlarla sosyalleşmenin dibine vurmuş durumdalar. Sosyal medya anlık tatmin sağlarken son derece de bağımlılık yapıcı bir etkiye sahiptir. İşte bu yüzden Türkiye de mobil cihaz kullanan birçok kişi klavye delikanlılığı ile kendine mu mecrada bir yer edinme çabasında…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir