23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

Burger King’ten Mc Donald’s’a Karşı Yeni Bir Atak: “Palyaço Gibi Gel, Krallar Gibi Ye!”

Her yıl 31 Ekim’de gerçekleşen Cadılar Bayramı hazırlıkları sürerken, Burger King’in Cadılar Bayramı reklamının hedefinde yine Mc Donald’s var.

Cadılar Bayramı için hazırlanan #ScaryClownNight(Korkunç Palyaço Akşamı) etiketli reklam filminde, palyaçolardan kaçarak Burger King’e sığınan bir genç karşımıza çıkıyor. Palyaço gibi gelene bedava Whopper verileceği belirtilen reklam filminin sonunda, “Bir palyaço gibi gelin, bir kral gibi yiyin!’ mesajı dikkat çekiyor..

LOLA MullenLowe tarafından hazırlanan kampanya, 31 Ekim günü saat 17.00’den sonra başlayacak. ABD’nin bazı eyaletleri dışında İngiltere, Almanya, İspanya, İsveç, Rusya, Güney Afrika, Brezilya, Japonya gibi ülkelerde kampanya geçerli olacak.

Mc Donald’s’ın marka kimliğinin önemli bir unsuru olan palyaço, Burger King’in markaya göndermeli mesajlarının baş ögesi durumunda.

Geçtiğimiz aylarda Burger King, bir filmin baş karakteri olan palyaço üzerinden “Bir palyaçoya asla güvenme!” göndermesi ile hafızalarımızda yer almıştı.

Geçtiğimiz Cadılar Bayramı’nda ise, bir şubesine Mc Donald’s yazan dev bir çarşaf giydirerek “Bööö! Sadece şaka yapıyoruz, burgerlerimiz hala ızgara ateşinde pişiyor. Mutlu Cadılar Bayramı dileriz.” şeklinde mesajını vermişti.

Burger King, Cadılar Bayramı’nda rakibine gönderme yapan tek marka değil. 2013 yılında Buzz in a Box tarafından hazırlanan ilanda, Pepsi’ye Coca-Cola pelerini giydirilmiş, fotoğrafta “Korkunç bir cadılar bayramı dileriz!” mesajı yer almıştı.

Mc Donald’s nasıl bir karşılık verecek hep beraber göreceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir