Burger King’den Mc Donalds’a Alev Alev Hediye

damattween

Burger King’den Mc Donalds’a Alev Alev Hediye

2017’yi arkamızda bıraksak da 2017’deki marka savaşlarını aklımızdan silmek pek mümkün olmayacak gibi. Bugüne kadar defalarca okuduğumuz, izlediğimiz marka savaşlarının en dikkat çekici yaratıcılarından Burger King sene biterken de Mc Donalds’a sataşmadan duramadı ve bize 2018’de de savaşta çok etkin olacağının sinyalini verdi.

Bugüne kadar hepimiz birkaç kez de olsa sınıftaki sevmediğimiz bir arkadaşımıza, şirketteki en büyük rakibimize yılbaşında ya çekilişle ya da mesajla hediye almak ve vermek zorunda kalmışızdır. Belki de sadece aile içindeki elti savaşlarının tarafları gibi sevmediğimizi seviyor gibi yapıp, tarafları kendimize çekmeye çalışırken bile böyle küçük, tatlı pazarlama taktikleri geliştirmişizdir.

Burger King’i de 2017 biterken; Kral’ın ne kadar bize benzediğini gösterdiği, Mc Donalds’a alev alev yanan bir ızgara hediye ettiği pazarlama çalışmasıyla tam karşımızda bulduk desek garip kaçmaz. Tam da bir elti laf çarpması gibi, hediye Mc donalds’ın önüne bırakılırken; Jingle Bells melodisiyle söylenilen şarkı, kutunun üzerindeki “Şimdi sen de alevli ızgara yapabileceksin!” mesajı Mc Donalds çalışanlarının blurlanmış yüzünden bile memnuniyetsizliklerini hissettirecek kadar başarılı olmuş.

Birçok ülkede gerçekleştirilen kampanya, sosyal medyada da aktif olarak #GiftOfFire etiketiyle yürütülmekte. Ayrıca Burger King, Mc Donalds hediyeyi kabul etmediği için ızgarayı çekilişle hediye edeceğini açıkladı. Kral’ın korkusuzluğu, cesurluğu gibi sağlam ve bizim çok daha başarılı çalışmalar göreceğimiz bir sene olsun. İyi seneler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir