Burger King Whopper Yatırım Aracı mı Oluyor?

ds-damat

Kripto(sanal) para birimlerindeki faizin son haftalarda patlaması sadece riski seven yatırımcılar ve şirketlerin ilgisini çekmiyor. Birçok kişi hatta markalar kendi kripto parasını üretmeye çalışarak bu oyuna girmek istiyor.

Geçtiğimiz aylarda kripto pazarına yasaklamalar ile kendinden söz ettiren Rusya’da Burger King, “Bir Whopper alın, bir Whoppercoin kazanın!” kampanyasıyla kendi kripto parasını geliştirdi.

İnsanlar Rusya’da bulunan bir Burger King’e gidip sipariş ettiği her Whopper için kendi sanal cüzdanında biriktirdiği bir Whoppercoin kazanacak. Bu paraları çevrim içi olarak aktarabilir, ticaretini yapabilir veya biriktirerek burger satın alabilirsiniz.

Burger King Rusya iletişim sorumlusu Ivan Shestov “Şimdi Whopper, 90 farklı ülkedeki insanların sevdiği burger değil sadece bir yatırım aracıdır.” dedi.

WhopperCoin işlemleri için Burger King, yaklaşık iki ayın en yüksek seviyesini görüp yaklaşık 330 dolara işlem gören Ethereum’un rakibi Waves ile ortaklık kurdu. Blockchain platformu, kullanıcıların özel Blockchain paralarını aktarmalarına ve bunları entegre bir takas sisteminde kullanmalarına olacak sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir