Bir Karpuzun Dramı Son Buldu !

ds-damat

Bugünlerde televizyonlarda Bosch, Siemens ve Profilo markalarının geniş iç hacimli buzdolabı reklamları yayınlanıyor. Bu reklamları izlediğimizde aynı mesajın kaç farklı şekilde verilebileceğini bir kez daha görme şansı yakaladık.

Karpuzların kaderini değiştiren buzdolabı Profilo Maksima!

Bosch Serie 6 Buzdolabı

Siemens iQ500 noFrost Buzdolabı

Üç reklamı izlediğimizde bize verilen, biz buzdolabının içini genişlettik ve hayatınızı kolaylaştırdık, mesajından ürünün fonksiyonel faydasını ve hayatımıza sağlayacağı avantajı rahatlıkla anlatabildiğin görüyoruz. Bu da üç reklamı da işlevsellik açısından başarılı kılıyor.

Günümüzde ulusal ve tematik olmak üzere izlenme yoğunluğu yüksek olan yaklaşık 50 TV kanalı bulunmaktadır. Bu kanalların her birinde günde ortalama binden fazla reklam yayınlanmaktadır. Rakamlar düşünüldüğünde reklam dünyasının ne denli zorlu bir rekabet içerisinde olduğu anlaşılırken tüketicilerin de nasıl bir reklam bombardımanına maruz kaldığını anlamak hiç de zor olmamaktadır.

Reklamların bu seviyeye geldiği günümüz dünyasında markaların rakipleri sadece kendi sektöründeki markalar değildir. İnsan beyni her gün maruz kaldığı reklamlardan sadece ilgisini çeken ya da ilgi kurabildiklerini öğrenirken diğerlerini kendini korumak adına göz ardı etmektedir. Bu sebeplerden dolayı reklamın dili, anlatım sırasındaki ve mesajı aktarmadaki vuruculuğu başarıyı en çok belirleyen faktörler olmaktadır.

İşte tüm bu sebeplerden dolayı Profilo, bir karpuzun hazin öyküsü üzerinden anlattığı iç hacmi genişletilmiş buzdolabı reklamı ile rakiplerinden ciddi bir ayrışma yaşamıştır. Reklam filminin Youtube izlenme rakamlarına bakıldığında Profilo’nun başarısı bir kez daha görülmektedir.

Sonuç olarak reklam dünyası inanılmaz boyutlara ulaşmış ve hala da şiddetle artmakta olan müthiş bir rekabet içerisindedir. Tüketiciyi etkileyebilmek için verilen mesajın ne olduğundan daha önemli konu nasıl verildiğidir. Nasıl sorusunun cevabı başarıyı sağlayan temel noktaların başında gelmektedir.

İyi seyirler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir