E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Beğenilen 14 Şubat Sevgililer Günü Reklamları

Bu sene bir önceki yıllara göre daha kötü 14 şubat sevgililer günü reklamları görüyoruz. Kimi yapılan reklam çok uzun , kimi reklam sonucu kısa tutmuş, oldu bittiye gelmiş. Kimisi film tadında 14 şubat sevgililer günü reklamı çekmiş. Fakat oyuncuları vasat.

Proje ödevine benzer Sevgililer günü reklamı

 

Ben sustum. Senaryo aceleye gelmiş olmalı. Çünkü Lise öğrencilerine fikir yarışması düzenlense sanırım 100 kişiden 45 kişisi bu fikri sunabilirdi. Gereksiz uzatılmış, ve oyuncularda ortalamanın altında. Malesef kalitesiz işler bu şekilde oluyor. Fakat dürüstlüklerine 10 puan veriyorum. Çünkü Youtube üzerinde herhangi bir izlenme veya beğeni satın almamışlar 🙂 Diğer çoğu markalar 4-5 günde 8 Milyon , 5 Milyon izlenme 150 oy civarlarındalar.

 

İçi bayılan bir ben değilim umarım ?

 

Yavaş ilerleyen 2 dakikalık reklam ile insanın elbette içi bayılır. Dijital ve TV reklamlarının izlenme süreleri her geçen gün düşerken bu kadar uzunlukta videolara gerek yok. Ortalama bir reklam filmi en fazla 1 dakika olmalı. Benim gördüğüm sadece boşa giden bütçe malesef.

 

Ortalama bir Sevgililer günü reklam filmi nasıl olur ? Cevabı Gitti Gidiyor reklam filminde.

 

Ortalama sevgililer günü reklam filmi böyle olur. Klasik olarak erkeğin sevgililer gününü unuttuğu aklında hep spor veya buna benzer şeylerin olduğu ve kadının da sevgililer günü için sürpriz beklediği klasik reklam filmi. Buna benzer geçmiş yıllarda bir çok kez çekildi. Vestel geçen sene reklamı buna dahil. Greenbox üzerinde maalesef oyuncular iyi durmamış. Aceleye gelmiş burası sanırım 🙂 Reklam bir şekilde ortalama diyebiliriz. Fakat Gittigidiyor dijital pazarlama uzmanı benden 0n puan aldı. Nedeni Youtube videosunun altına 3 saniye bakınca anlayabiliyorsunuz.

Defacto Sevgililer Günü Reklamı

 

Defacto Pazarlama , Reklam , Sosyal Medya Departmanları Temsili

Failsiz Reklam QNB Finansbank Sevgililer Günü Reklamı

 

 

Yukarıda bahsettiğim gibi klasik konu üzerine yapılan bir reklam filmi daha fakat her ne kadar ortalama olsa da. Gitti gidiyor da bulunan failler olmadığı için ortalamanın bir tık üstünde diyebiliriz sanki ?

Not : Henüz beğenebileceğim bir reklama denk gelemedim. Yazıyı gün içerisinde yeni sevgililer günü reklamları yayına alındıkça güncelleyeceğim. Sizde gördüğünüz reklamları instagram üzerinden benimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir