E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Basit ve Mutlu Yaşamanın 4 Sırrı

Hep kendimize şu soruları sorarız, “Neden Varım?”, “Başarılı Olabilecek miyim?”, “Bu İşe Kabul Edilecek miyim?” “ım, im” ile biten soruları hayatımızın her alanında kendimize defalarca sorarız. Kendimize sorduğumuz sorular, hayatımızın bir döneminde bizi meşgul etmektedir. Bu soruların cevabını bulan kişiler belli bir süre rahatlasa da belli bir süre sonra farklı soru tipleri ile karşı karşıya kalacaktır. Aslına baktığınızda tam bir kısır döngü hali. Aslında her sorunun cevabı başkasına bağlı gibi görünse de çözüm kendi içimizdedir. Onu arayarak, onun peşinden giderek, aslında biraz da kafaya takarak bu soruların cevabını rahatlıkla bulabiliriz. Bunu yaparken de içimize dönmeli, dünyanın karmaşıklığından ve yapaylığından kurtulmalı ve içimizdeki öz sevgi ile buluşmalıyız. Bunun yolu da hayatımızı basitleştirmekten geçiyor.

 

 

Zaman Yönetimi

Yaşadığımız evrende geri gelmeyen şeylerin ilk sırasında gelen zaman güzel yönetildiğinde ve basitleştirildiğinde daha mutlu ve daha az yorucu bir tempoda yaşadığınızı göreceksiniz. Yapabileceğinizden daha fazla işe hayır demek, gereksiz ve sizin gelişiminize katkısı olmayan şeylerle vakit kaybetmemek de çok önemlidir. Güzel bir zaman planlaması ile daha çok işi daha kısa sürede ve daha başarılı bir şekilde yaptığınızı görünce şaşıracaksınız.

 

Sağlığınız

Dengeli ve düzenli beslenmek için sebze-meyve ağırlıklı bir tarzı benimsemeniz, asitli içecek ve içkiyi mümkün olduğunca azaltarak bol su içmeniz, abur cuburdan ve rafine şekerden uzak durmanız yeterlidir. En az yedi saat uyuyarak vücudunuzu zinde tutmalısınız. Uyuduğunuz yatağın vücudunuza uygunluğu da uyku kalitenizi arttırır. Kendinize zaman ayırmanız sizi yoğun tempodan ve stresten uzak tutmakta önemli rol oynar. Sizi strese maruz bırakan şeylerden uzak durun. Son olarak egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Kısa olsa bile günlük yürüyüşler yapmak, asansör yerine merdivenleri tercih etmek ya da ufak açma germe hareketleri yapmak bile vücut sağlınız için şarttır.

 

Aile İlişkileri

Aile üyelerinizle görüşmelerinizi arttırmanız, onları dinlemeniz, eski anılarınızdan konuşmanız ve güzel günleri yad etmeniz daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Arkadaşlarınızla ya da sosyal çevrenizdekilerle nezaket çerçevesi içinde yapacağınız buluşmalar da hayatınızda size yeni fırsatlar sunup yeni kapılar açabilir. Dozunda sosyallik her zaman faydalıdır. Aynı zamanda sevdiklerinize hediye alıp vermek, onların özel günlerini hatırlamak, önemli günlerde iletişim kurup iyi dilekler sunmak da daha mutlu bir hayat için basit ipuçlarındandır.

 

Sen

Herkes kendine ait özgün bir hayat yaşar ve hemen hemen her gün yeni durumlarla, yeni engellerle ya da yeni sorunlarla karşılaşır. Kendisiyle barışık, mutlu ve basit bir yaşam sürenler bu durumlara kolayca ayak uydurabilir ve sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilirler. Etrafındakilerin yönlendirmelerine ve baskılarına boyun eğmeden kendi hayatının patronu olarak yaşamak sizi özgür ve mutlu bir birey yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir