E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Baba Ben Nöropazarlamacı Olucam

Bir kaç sene evvel fazlasıyla trend olan nöropazarlama haliyle sektörde yoğun ilgi gördü. Tabii yeni olan her trend sektör de açıklar doğuruyor. Mesela dün sosyal medyacı olan sektörde yeni bir trend var ise bir anda oyunlaştırmacı olabiliyor. Sektör bu şekilde yeni pozisyonlar doğuruyor. Nöropazarlama da bu şekilde yeni pozisyonlar doğurdu. Bu yeni pozisyonların haliyle üniversitede bölümü, herhangi bir eğitim kurumunda eğitimi olmuyor. Ee nasıl nöropazarlamacı oluyorlar ? İngilizcen varsa çok basit. Tabii bir tutam özgüven ve 2 tutam network lazım. Bunlar bende var heyecanlandım çabuk söyle diyorsanız. Başlıyorum…

Öncelikle nöropazarlama kitapları okuyun. Kitap isimlerini aşağıda paylaşıyorum. Bu kitapları okuyup örnekleri ve bazı önemli bilgilerin altını çizin. Sunumlarda lazım olacak.

Patrick Renvoise Nöro Marketing

İknanın Psikolojisi Prof. Robert B.Cialdini

Martin Lindstrom Buyology

Thomas Zoëga Ramsøyn Itroduction to Neuromarketing & Consumer Neuroscience

A. K. Pradeep The Buying Brain: Secrets for Selling to the Subconscious Mind

Sunumlarınıza Beyin Fotoğrafları Koyun.

Beyine her zaman ilgi vardır. Sunumu çekici kılar. Görsel örnekleri için tıklayın.

Nöropazarlama Sertifika Programına Kayıt Olun

İkinci olarak Copenhagen Business School üniversitesinden 49$’a sertifika almanız lazım. Tabii bulunduğunuz ortama göre Danimarka’ya gittim de aldım diyebilirsiniz. Yerler sorun yapmayın. Bio’nuz şayet iyiyse Danimarka’ya gittim aldım geldim demek sorun olmayacak. Zaten sektörde bunu diyen kimsenin de yüzü kızarmıyor.

Online sertifikanın linki : https://www.coursera.org/learn/neuromarketing

Artık siz de yarı nöropazarlamacı sayılırsınız. İlk olarak üniversitelerde kitaplardan altını çizdiğiniz kısımların en ilginç yerlerini en janjanlı görseller ile anlatın. Zaten sektör bu konuda bilgili değil, öğrenciler hiç değil ! Sektöre girmek için geç de değil.

Sektörde kendini güldürenler de oluyor tabi. Satış eğitimini nöropazarlama eğitimi gibi gösterenler de var. Onlar da ayrı kafa zaten. Ama eğitimleri satıyor. Çünkü sektörde böyle bir açık var.

Twitter ve instagram’da takip etmek için gelin evlatlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir