Askıda Ne Var? #AylıkEksi1257TL

damattween

Kampüste Ne Var’ın Başlattığı #AylıkEksi1257TL kampanyası ülke gündeminde.

Kampüste Ne Var dijital içerik platformu yazarlarının üniversite gençliği hakkında araştırmaları incelemesi esnasında birbiriyle karşı karşıya gelen iki gerçek, öğrencilerin yaşamı hakkındaki bir durumu ciddi bir şekilde ortaya çıkardı. Bulguya göre Habitat tarafından gerçekleştirilen “Gençlerin İyi Olma Hali Saha Araştırması Bulguları”na göre gençlerin ortalama geliri 600 TL iken bir başka araştırma haberine göre ise, Türkiye’de insani geçim için aylık gelirin minimum 1857 TL olması gerektiği belirtiliyor.

Kampüste Ne Var, gençlerin sahip olduğu ortalama minimum 600 TL ile insani geçim için gerekli olan minimum 1857 TL arasındaki eksi 1257 TL’yi gençlerin tiyatroya, sinemaya gitmeyerek, kitap satın almayarak, sosyalleşmeyerek ve kendilerini geliştirmeye katkıda bulunabilecek birçok deneyimden mahrum kalarak telafi ettiği gerçeğini bir sosyal medya içeriğiyle paylaştı.

#AylıkEksi1257TL etiketiyle Kampüste Ne Var tarafından Twitter ve Instagram’da paylaşılan bu içerik, öğrenci yaşamından farklı gerçeklerle de desteklenerek flood’a dönüştü. Üniversite öğrencilerinin #AylıkEksi1257TL gündemininin yaşamlarındaki yansımalarını paylaştığı yüzlerce Tweet ile konu ülke gündeminde en çok konuşulan konular listesine (Trending Topic) girdi.

 

Askıda Ne Var ile #AylıkEksi1257TL gündemi iyilik hareketine dönüştü ve 40 marka destek verdi.Üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek, kitap, kıyafet, tiyatro-sinema bileti getirilmesini sağlayan Askıda Ne Var, üniversite öğrencilerinin bu ihtiyaçlarına kayıtsız kalmadı. Gündemin sıcak olduğu bu saatler içerisinde üniversite öğrencilerine ücretsiz verilmek üzere markaların kapısını çaldı. Üniversite öğrencilerine katkı sağlayacak her marka için kapıların açık olduğu bu iyilik hareketine Türkiye’nin en ileri gelen markaları ve isimleri katkıda bulundu.

Ford Otosan Kariyer, LC Waikiki, TeknoSA, Lenovo, Koçtaş, KAFT, Nescafe, birkutukitap.com, kitapyurdu.com, TOFAŞ Spor Kulübü, Bavul Dergi, Bir Yudum Kitap, Dorock XL, Biletinial gibi markalar üniversite öğrencileri için askıya hediye ürün bıraktı. Destek olan 40 marka bu desteklerini kurumsal sayfalarından da duyurarak kampanyaya katkıda bulundu.

#AylıkEksi1257TL gündeminin iyilik hareketini dönüşmesiyle birlikte üniversite öğrencileri temel ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini düşündüğü birçok markayı mention’layarak içerikler paylaştı. Markalardan askıya ürün-hizmet bırakmaları için destek istedi. Markalar, üniversite öğrencilerinin bu taleplerine kayıtsız kalmadı.

Zafer Algöz, Hayko Cepkin Kampüste Ne Var ve Askıda Ne Var tarafından paylaşılan içerikleri sosyal medya kanallarından paylaşarak destekledi. Evrim Kuran Telgraf’tan Tablet’e adlı kitabını ve yazarlarından biri olduğu Bavul dergisini askıya bıraktı.

 

Üniversite öğrencileri #AylıkEksi1257TL etiketiyle paylaşımlarla markaları gündem hakkında bilgilendirerek iyiliğe davet ediyor. Projeye destek veren markalar da hızla artarak askıya daha fazla ürün, hizmeti bilet bırakarak üniversite öğrencilerine destek oluyor.

Askıda Ne Var gönüllüleri, duyarlı markaları üniversite gençliğine sürekli ve sürdürülebilir şekilde destek olmaya davet ediyor. Askıda Ne Var sosyal girişimi hakkında detaylı bilgiler  https://www.askidanevar.com/ adresinde yer alıyor.

Konuya ilişkin haber videosunu ise buradan izleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir